Скадовчани планують бюджет на 2015 рік

Днями у міськраді відбулися громадські слухання щодо проекту бюджету на наступний рік. Чимало городян виявили бажання взяти участь у цьому заході та внести свої пропозиції. Перший заступник міського голови Олег Сокольчук доповів, скільки коштів планується закласти на виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку міста Скадовська і цільових програм на 2015 рік.

У рамках міської програми по охороні навколишнього природного середовища на 2015 рік планується придбання обладнання для каналізаційних систем КП «Очисні споруди» на суму 57 тис. грн.

1 стор.На програму проведення робіт, пов’язаних із будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням доріг м.Скадовська планується закласти майже 635 тис. грн. Серед заходів цієї програми – капітальний ремонт вулиці Кірова, оплата послуг з виконання горизонтальної дорожньої розмітки, встановлення знаків дорожнього руху та інше.

На міську програму культурно-масової роботи планується виділити 362 тис. грн, які будуть спрямовані на проведення святкових заходів до Нового року, 8 Березня, 9 Травня, Дня Незалежності, Дня міста та інших свят, а також поздоровлення колективів підприємств, установ, закладів міста з професійними святами.

На міську програму по соціальному захисту населення, ветеранів війни та праці передбачено 160 тис. грн. Заходи цієї програми включають часткове відшкодування проїзду пенсіонерів на дачі; надання матеріальної допомоги на лікування інвалідам І групи загального захворювання, інвалідам зору І та ІІ груп, дітям, які страждають на онкозахворювання; виділення коштів для організації пункту обігріву для безпритульних громадян міста.

На міську програму проведення заходів з фізичної культури передбачено 65 тис. грн. Її виконання дасть змогу молоді брати участь у спортивних змаганнях міста та проводити їх на належному рівні.

На міську програму розробки містобудівної та землевпорядної документації планується спрямувати 461 тис. грн, а її виконання в 2015 році дозволить вирішити питання щодо здійснення функціонального зонування, охорони та раціонального використання території (акваторії) прибережної смуги Чорного моря, інвентаризації зелених насаджень міста та впорядкування стихійної торгівлі на території міста.

Міська програма розвитку житлово-комунального господарства, утримання майна комунальної власності та благоустрою міста на 2015 рік має бути профінансована на 3 млн 869 тис. грн і включає в себе оплату послуг цілої низки робіт, а саме: викачка та вивіз дощової води у районі підтоплення житлових будинків; обслуговування, утримання в належному стані та поточний ремонт системи вуличного освітлення міста; ліквідація стихійних звалищ і смітників; санітарна очистка міста від ворон та бродячих собак; догляд за клумбами та обрізка дерев; очищення прибережної зони міста від морської трави, благоустрій східного пляжу; поточні ремонти систем відкритої і закритої зливової каналізації; ямковий ремонт та грейдерування.

Програма використання коштів цільового фонду розвитку інфраструктури, соціально-економічого і культурного розвитку м.Скадовська у складі спеціального фонду міського бюджету передбачає покращення матеріально-технічної бази та соціально-культурного розвитку міста, проведення реконструкцій, капітальних та поточних ремонтів об’єктів, що належать до інфраструктури міста, і має бути профінансована на суму 832 тис. грн.

13,5 тис. грн планується закласти у міську програму запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій та наслідків стихійного лиха, захисту від шкідливої дії вод міста Скадовська.

1 сторНа міську програму надання безоплатної первинної правової допомоги жителям міста планується виділити 169 тис. грн.

На міську програму оздоровлення учнів загальноосвітніх закладів міста передбачається майже 37 тис. грн.
Міська програма розвитку та поліпшення кінообслуговування населення має бути профінансована на 74,5 тис. грн.
Міська програма «Шкільний музей – осередок патріотичного виховання підростаючого покоління» в загальноосвітніх закладах м.Скадовська покликана сприяти розвитку шкільних музеїв, а значить і формуванню в учнів патріотизму, розширенню їхнього світогляду, вихованню пізнавальних інтересів і здібностей. На неї планується спрямувати 45 тис. грн.

Після того, як перший заступник міського голови озвучив усі заходи по кожній програмі, учасники громадських слухань мали змогу висловити свої зауваження та пропозиції. Так, голова комісії з питань соціально-економічного розвитку міста, планування та виконання бюджету, встановлення місцевих податків і зборів міської ради Галина Кабакова звернула увага на те, що в бюджеті на 2015 рік повинна бути чітко відображена стратегія розвитку міста-курорту, і її реалізацію слід зробити пріоритетною. Адже тільки скадовчани можуть створити необхідні умови для того, щоб Скадовськ був привабливим курортом і попри складну економічну ситуацію до нас приїхали відпочивальники. Також Галина Кабакова запропонувала надати повноваження розпорядника фінансів усіх програм саме міській раді, яка і займатиметься проведенням конкурсів. Серед інших заходів, які бюд-жетна комісія пропонує включити до міських програм – заасфальтувати тротуар по вулиці Радянській, 30 і 31; переглянути ставки орендної плати за землю; провести інвентаризацію приміщень – об’єктів комунальної власності і на конкурсній основі здати їх в оренду; виділити ділянки для стоянки таксі і надати їх в оренду; впорядкувати розміщення кіосків у центрі міста; пришвидшити процес оформлення землі під ринками; збільшити суму коштів для матеріальної підтримки інвалідів з 40 тис. грн до 60 тис. грн.

Лідер місцевої Самооборони Володимир Куріков поставив питання про те, які критерії застосовує міська рада, плануючи ремонтувати ту чи іншу вулицю. Як приклад, назвав «кричущу» ситуацію на вул.Паризької Комуни, мешканці якої двічі збирали підписи про необхідність відремонтувати дорогу. На це Олег Сокольчук пояснив, що існує міська програма, яка чітко визначає черговість проведення капітальних ремонтів вулиць міста до 2017 року, з відповідним фінансуванням. Вартість робіт з капітального ремонту асфальтового покриття дороги у середньому складає 250-300 тис. грн, з яких до 90% – вартість будівельних матеріалів. Але якщо міська рада матиме можливість залучити додаткові кошти, буде можливість відремонтувати інші вулиці раніше.

Голова громадської організації «Жіночий центр «Відродження нації» Валентина Пономаренко звернула увагу на те, що розподіл коштів на благоустрій вулиць, покіс трави не може бути однаковим (по 4 тис. грн), тому що різні вулиці мають різну протяжність і різні проблеми благоустрою. Також Валентина Пономаренко зауважила на необхідності створення належних побутових умов у міській бібліотеці-філії, що по вул.І.Франка, 23; обрізці дерев біля приміщення Центральної бібліотеки для дітей; проведенні робіт з благоустрою дитячого спортивного майданчика «Кристал», будівництві пандусів біля під’їздів багатоповерхівок, підтримки розвитку молодіжних громадських ініціатив тощо.

Депутат Анатолій Керекелиця звернув увагу на те, що у міській раді має бути створена програма привабливості міста, яка працюватиме в тому числі і на курортний імідж Скадовська. Також мають бути окремі програми по ремонту доріг, тротуарів тощо, і по кожній з них щороку треба чітко звітувати, аби громада могла більш прозоро бачити роботу міської ради. Також Анатолій Керекелиця зауважив, що не слід забувати про заходи з протидії підтопленню міста, із захисту екології Джарилгацької затоки.

Виступили на слуханнях по бюджету й інші представники нашої громади. Питання і пропозиції були різні: щодо черговості ремонту покрівель багатоповерхівок, ремонту вулиці Пасічника від автостанції «Корсар» до антонівського кільця; створення електронної системи голосування у міській раді. Також було порушено питання необхідності екіпірувати роту охорони «Скадовськ», яка створена для захисту стратегічних об’єктів нашого міста.
Секретар міської ради Ольга Бутенко наголосила на необхідності ефективного збору податку на землю, від чого міський бюджет буде поповнюватися; закликала до створення однакових умов мешканців приватного сектору та багатоповерхівок у вирішенні житлово-комунальних питань – для цього слід прийняти рішення про співфінансування усіх робіт (до 50% дольової участі). Також Ольга Бутенко акцентувала на необхідності визначити розпорядником бюджетних коштів виключно міську раду – це дозволить більш раціонально використовувати кошти громади. Крім того, секретар міськради вважає необхідним розширити програму «Шкільний музей – осередок патріотичного виховання підростаючого покоління» іншими військово-патріотичними заходами для учнівської молоді та забезпечити відповідним фінансуванням.

Депутат міськради Олег Васильєв передав пропозиції виборців міста по виборчому округу №12, а саме: облаштувати пішохідні доріжки на вулицях, якими значна кількість скадовчан ходить до ринку (півкварталу по вул.Поповича (від вул.Червоноармійської) та по вул.Чапаєва (від вул.Карла Лібкнехта до вул.Чкалова)). Також пропонується прокласти асфальтне дорожнє покриття по вул.Червоноармійській (від вул.Чапаєва до вул. Комсомольська) та по вул.Будьонного і Ворошилова (від вул.Карла Лібкнехта до вул.Чкалова).

У зв’язку з частими аварійними ситуаціями на перехресті вулиць Комсомольська і Радянська мешканці округу №12 просять розширити дорожнє покриття та облаштувати рух по колу, адже це значно знизить аварійну небезпечність та збереже життя учасникам дорожнього руху. Також пропонується замінити шифер на даху триповерхового будинку по вул.Жовтневої революції,9, оскільки покрівля протікає; заасфальтувати дорожнє покриття вулиці Рози Люксембург та Кірова (від вул.Чапаєва до Комсомольської); провести водовідведення та привести до належного санітарного стану вул.Рози Люксембург (від вул.Чапаєва до вул.Гагаріна) та вул.Червоноармійську (від вул.Карла Маркса до Пасічника); прокласти квартал асфальтового покриття біля греко-католицької церкви по вул.Будьонного, у проміжку Пролетарська – Шевченка; підняти рівень бетонного покриття дороги на розі вул.Паризької Комуни та Будьонного, де нині значно накопичуються дощові води, перекриваючи рух транспорту і пішоходів.

Наприкінці обговорення програм на 2015 рік учасники громадських слухань проголосували за те, щоб усі озвучені пропозиції врахували при остаточному формуванні бюджету. Втім, яким буде головний фінансовий документ скадовчан на 2015 рік – остаточно сказати важко. Адже будь-які видатки можливо забезпечити тільки за умови надходження належних доходів. Для України наступний рік прогнозується економічно складним, з непопулярними реформами та «урізанням» соціального захисту громадян. Звичайно, це не може не позначитися на житті пересічних скадовчан, але Скадовська міська рада, навіть в останні кілька нелегких для України років, залишалася фінансово самодостатньою. Тож хочеться сподіватися, що і в 2015 році нашому місту вдасться реалізувати усі намічені плани.

Тетяна Підгородецька.
Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення