Скадовчани просять мерію не підвищувати вартість проїзду

У ці дні до нашої редакції надійшов лист, підписаний 70 скадовчанами. Адресований він голові Скадовської міської ради Олександру Яковлєву і висловлює стурбованість городян з приводу того, що вже з 1 квітня проїзд у міських маршрутках має здорожчати до 5 гривень. Автори листа попросили надрукувати його в газеті «Чорноморець». Зважаючи на соціальну значимість порушеної теми, редакція вирішила ознайомити читачів з думкою городян з цього приводу:

1206007«Ми, нижчепідписані громадяни України і, в тому числі міста Скадовська, звертаємося до вас як керівника міста з питанням про збільшення тарифу на автотранспортні перевезення. Як ми випадково почули, 16 лютого на 15 годин в мерії були призначені громадські слухання по цьому питанню, але, як завжди, така інформація до пересічних громадян майже не доходить: проводяться такі слухання в робочі часи робочих днів в невеликому приміщенні мерії, з сайтом мерії не всі громадяни можуть ознайомитись, особливо пенсіонери, міського телебачення вже немає, газету «Чорноморець» не всі передплачують. Та й з усього видно, що мерія не дуже хоче цю інформацію розповсюджувати серед населення міста.

Набагато краще запросити на цей час робітників автотранспортного підприємства Б.Г.Пояркова і робітників мерії та проголосувати за підвищення тарифу з 4 гривен до 5, як це саме було зроблено в березні 2017 року, коли зал мерії був вщент заповнений робітниками «Очисних споруд» і «Водного господарства», також зацікавлених у підвищенні тарифів на свої послуги, а для інших пересічних громадян не знайшлося вільного місця. І зал будинку культури, і вихідні дні, як бачимо, не підходять для таких громадських слухань, які торкаються усіх громадян міста, що користуються міським транспортом. Тим більш – організувати ці громадські обговорення на площі перед міськрадою, написати оголошення на під’їздах житлових будинків, як це робиться в останні декілька місяців зовсім з інших причин. Але цього нікому з чиновників мерії, як ми бачимо, не потрібно. Народ, як завжди, хочуть поставити перед фактом: проїзд по місту 5 гривень – платіть!

Що стосується тарифу автоперевізника Пояркова, то і 4 грив-ні – це дуже багато. Упродовж декількох років люди скаржаться на його роботу, навіть в газеті неодноразово писали про незадо-вільну роботу цього підприємства, про грубість декотрих водіїв маршруток, про невиконання ними графіку поїздок та інше. І цього мало. Якщо в інших містах все робиться прозоро, в нашому же місті ніхто не знає (в тому числі і мерія), скільки чоловік провозиться за добу по маршрутах № 1, 2, 4, скільки грошей бере собі в кишеню водій, тому що гроші беруться їм без заміни на талони або якийсь інший під-звітний документ, скільки він віддає начальнику підприємства і скільки платиться в міський бюджет. На цю таку практику всі закривають очі.

У місті Херсоні вартість проїзду набагато нижча, ніж у нас, хоча й час проїзду по всьому місту становить всього 30 хвилин. Нас звинувачують у тому, що в Херсо-ні більше населення, ніж у нас, але розцінки повинні залежати від відстані, яку людина проїхала, а не від кількості населення в місті.

У нічний час і ввечері, навіть до 20-21 години, як і в вихідні (субота і неділя, хоча б до 17-18 години) маршрутки не їздять, тому що вважається, що тут всі люди багатії, можуть їздити і на таксі. Але це зовсім не так!

Тому ми проти підвищення тарифу на автотранспортні послуги до 5 гривень і вище, навіть проти і 4 гривень. Спершу організуйте перевірку витрат та одержання прибутку цим підприємством, за необхідності змініть перевізника чи купіть для цього пару автобусів за рахунок бюджету, а потім вже і проводьте громадське обговорення з широким оповіщенням населення про це.

Близько 70 підписів».

У свою чергу, міський голова Олександр Яковлєв відповів на лист скадовчан:

«На колективне звернення мешканців м.Скадовська щодо встановлення нових тарифів на послуги з перевезення пасажирів автомобільним транспортом на міських автобусних маршрутах загального користування виконавчий комітет Скадовської міської ради повідомляє наступне.

Відповідно до Законів України «Про автомобільний транспорт» (із змінами) та «Про місцеве самоврядування в Україні» повноваження щодо встановлення тарифів на пасажирські перевезення на маршрутах загального користування в межах населеного пункту належать до компетенції виконавчого комітету відповідної ради.

З урахуванням зазначеного, а також відповідно до Статуту територіальної громади міста Скадовська, на підставі заяви фізичної особи-підприємця Пояркова Б.Г. та приватного підпри-ємства «ПОЯРКОВ» від 17 січня 2018 року та вивчивши надані ними розрахунки щодо приведення у відповідність розміру тарифів на послуги з перевезення пасажирів автомобільним транспортом на міських автобусних маршрутах загального користування, які здійснюються у звичайному режимі та у режимі маршрутного таксі, економічно обґрунтованим витратам, зважаючи на зростання вартості матеріальних ресурсів, паливно-мастильних матеріалів, з метою збереження діючої маршрутної мережі та задоволення потреб громадян у доступних, якісних і безпечних перевезеннях, виконавчим комітетом Скадовської міської ради було ініційовано та 16 лютого 2018 року о 15.00 годині у залі засідань міської ради проведено відповідні громадські слухання з питання встановлення нових тарифів на пасажирські перевезення.

З метою забезпечення широкого інформування населення, відповідно до вимог чинного законодавства, інформація про місце, час проведення та порядок денний громадських слухань була оприлюднена у районній газеті «Чорноморець» та на офіційному сайті міської ради.

Громадські слухання з даного питання відбулися у зазначений час, на якому були присутні окремі депутати міської ради, відповідальні працівники її виконавчого комітету, представники громадських організацій та громадськості міста, а також представники перевізника. Будь-які обмеження щодо участі у проведенні зазначених громадських слухань представників територіальної громади міста виконавчим комітетом міської ради не встановлювалися та не були допущені.

На зазначених громадських слуханнях було детально розглянуто підстави для здійснення перегляду діючих тарифів на пасажирські перевезення в межах міста Скадовська на автомобільному транспорті загального користування та прийнято відповідну резолюцію.

Проект рішення виконавчого комітету Скадовської міської ради щодо встановлення тарифів на послуги з перевезення пасажирів автомобільним транспортом на міських автобусних маршрутах загального користування, які здійснюються у звичайному режимі та у режимі маршрутного таксі, для фізичної особи-підпри-ємця Пояркова Б.Г. та приватного підприємства «ПОЯРКОВ», як того вимагає чинне законодавство, було оприлюднено на офі-ційному сайті міської ради. Роз-глянути дане питання планується на засіданні виконавчого комітету міської ради орієнтовно 29 березня поточного року.
Нові тарифи на пасажирські перевезення в межах міста Скадовська передбачається ввести в дію з 1 квітня 2018 року в розмірі 5,00 гривень за разове перевезення одного пасажира та багажу.

Міський голова О.Ю. Яковлєв».

Від редакції: Попри те, що скадовчани одержали відповідь з міськради, втім, очевидно, що вона їх не задовольнила. Люди сподіваються, що оприлюдненням свого листа в районній газеті вони ще раз привернуть увагу влади міста до питання вартості проїзду, і після 1 квітня він залишиться без змін.

Загалом, розгляд подібних питань болюче проходить у кожному місті. Через соціальну хвилю супротиву часто влада не наважується підняти тариф вже з першого разу. Прикладом цьому є місто Херсон, де мерія планувала підняти тариф з 3 до 5 грн, а то й більше, але вирішення питання розтяглося майже на рік. Протестували і пасажири, і водії маршруток, останні навіть відмовлялися від виходу на роботу, чим змушували херсонців ходити великим містом пішки.

У Скадовську, вочевидь, дещо інша ситуація – не ті масштаби, не той кілометраж. Але обидві ситуації порівнюють і пересічні громадяни, і перевізники (не з кращого боку).

Звичайно, в умовах щоденного здорожчання – продуктів харчування, енергоносіїв та багатьох невід’ємних складових життя пересічного громадянина – збільшення вартості проїзду навіть на 1 гривню дуже відчутно б’є по кишені. Тож обурення скадовчан, які написали цього листа, цілком зрозуміле.

А як думають інші жителі нашого міста? Ми запрошуємо наших читачів до висловлення своїх думок та обговорення теми вартості проїзду на сторінках газети «Чорноморець». Пишіть нам: редакція районної газети «Чорноморець», вул.Олександрівська,32, м.Скадовськ, 75700.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення