Скадовськ не Канни, але зібрав кіномитців з усього світу

dsc_0548_sajtДнями кінолюбителі нашого міста мали змогу долучитися до прекрасного світу кіно на ХІ Міжнародному фестивалі аматорського кіно «Кінокімерія». Цей конкурсний спеціалізований фестиваль кіно- та відеофільмів, створених не лише українськими любителями, а й їх колегами із зарубіжжя, нинішнього року вперше обрав своїм майданчиком наше місто. Отже, скадовчанам дуже пощастило стати свідками кіноподії міжнародного масштабу.

dsc_0681_sajtЗахід проходив у кінозалі санаторію «Скадовськ» з 22 по 25 вересня. Одразу треба сказати, що цей фестиваль непрофесійного кіно є сходинкою до участі у фестивалі незалежного кіно UNIСA (УНІКА), а ця міжнародна творча спілка є членом офіційної ради ЮНЕСКО. Тобто, автори кращих фільмів можуть претендувати на визнання у всьому світі!
До Скадовська аматори кіно привезли на перегляд 173 фільми з 16 зарубіжних країн та 16 областей України. Протягом трьох фестивальних днів учасники змагались у номінаціях: «Кращий фільм дитячо-юнацьких аматорських студій», «Кращий аматорський фільм», «Кращий студентський фільм», «Кращий однохвилинний фільм», «Кращий професійний некомерційний фільм», а також за право одержати гран-прі фестивалю. Роботи створювали дорослі й діти, початківці та досвідчені фахівці, причому кількість творців фільмів сягала від трьох-чотирьох чоловік до сотень авторів-майстрів кіномистецької справи.

Фестиваль розпочався ввечері 22 вересня з приємних хвилин вручення нагород переможцям минулорічного конкурсу. А вже наступного ранку відбулася демонстрація конкурсних робіт, яка тривала майже до ночі і в такому ж форматі продовжилася наступного дня.

У журі фестивалю працювали заслужений діяч мистецтв України, кінооператор Київської Національної кіностудії художніх фільмів ім. О.Довженка, член НСКУ, викладач Київського Національного університету культури і мистецтв факультету кіно-телемистецтва Юрій Гармаш, представник UNIСA Тетяна Алахвердієва (Болгарія), заслужений артист України, актор телепроекту «Золотий гусак» Юрій Рудченко, заслужений працівник культури України, член НСКУ, викладач КНУ театру, кіно і телебачення ім. I.Карпенко-Карого Юрій Ріпенко, режисер, сценарист і аніматор Олег Педан та директор кіностудії «Рось», член НСКУ, сценарист, секретар журі Владислав Таранюк.

dsc_0630_sajtКожен фільм – ніби частка чийогось життя на екрані. Звичайно, не всі роботи були створені на високому художньому рівні. Були невибагливі кінозамальовки пейзажів і громадських заходів, та були й такі фільми, що залишали у глядачів бажання замислитися над буттям, спонукали до роздумів і пробуджували в серцях високі почуття патріотизму і любові до України. Зворушували присутніх фільми соціального характеру про наше буденне життя, його негаразди та несвяткову реальність (фільми «Шість поверхів» киянина О.Навроцького про сімейний гуртожиток та «Втомлена ЖЕКом» херсонки Г.Ковалюк).

Кілька слів про головні роботи наших земляків… Херсонці О.Єлагін та В.Бикодир винесли на суд журі фільм «Зенітниця». Це розповідь про перше фронтове кохання ветерана Другої світової війни Алевтини Іванівни Коробкової. Авторам вдалося створити картину, яка пронизує серце глядача високим почуттям та розумінням того, що таке справжня любов. Каховчанин О.Глущенко створив фільм «Казкова Січ – «Лісова школа безпеки-2015», схвально прийнятий журі та глядачами. Андрій Богун з Малої Олександрівки потішив кінолюбителів гумористичним, трохи іронічним фільмом «Бабкомат».

dsc_0662_sajtВзагалі ж, кожен фільм фестивалю заслуговує на те, щоб розповісти про нього окремо. Але треба сказати і про те, що перегляд робіт, на превеликий жаль, проходив у напівпорожній залі. Можна на пальцях порахувати скадовчан, котрі всерйоз зацікавились аматорським кіно. Але ж серед наших жителів є люди, котрі й самі займаються аматорським кіно, є чимало любителів кіномистецтва! Можливо, увагу скадовчан було прикуто до святкування Дня міста, яке співпало з фестивальними днями. Та попри все, організатори й учасники «Кінокімерії» висловилися за те, щоб наступний фестиваль відбувся також у Скадовську.

На завершення фестивалю переможців щиро вітали перший заступник обласної державної адміністрації Валентина Січова, голова райдержадміністрації Віктор Турик та інші офіційні особи. Відбувся обмін пам’ятними подарунками та нагородження грамотами і призами. Найкращі фільми XI Міжнародного фестивалю аматорського кіно у Скадовську будуть представлені від України на 79-му Міжнародному кінофестивалі UNIСA. Він буде проходити у німецькому місті Дортмунд з 5 по 12 серпня наступного року.

Першим на міжнародному показі буде, без сумніву, фільм «Весільний коровай», створений Дмитром Вовком з Полтави. Автор витончено відтворив український побут і духовність полтавців. А список інших фільмів, які поїдуть до Дортмунда, ще формується. Будемо сподіватися, що у Німеччині подивляться фільми і наших земляків. Є ще одне сподівання: протягом року скадовські аматори любительського кіно підготують свої роботи і стануть учасниками XII Міжнародного фестивалю «Кінокімерія». Хіба це так складно – за наявності таланту, створити хоча б однохвилинний фільм?!

Юрій Бондарєв.
Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення