Скадовський район – з бюджетом на 2014 рік!

райрада_сайтВ останній день січня відбулося перше у новому році пленарне засідання чергової, а саме 36 сесії, районної ради шостого скликання.

Напередодні, 29 січня, депутати ретельно опрацювали проекти рішень на спільному засіданні постійних комісій. Тим паче, на порядку денному стояли надважливі питання для громади району: про програму економічного, соціального та культурного розвитку Скадовського району на 2014 рік та прогнозні макропоказники економічного і соціального розвитку району на період до 2016 року; про районний бюджет на 2014 рік; про Cтратегію розвитку території «Скадовщина курортно-туристична», – усього 16 питань.

Засідання комісій відбулося під керівництвом голови районної ради Олега Федоровича Старенького та за участю голови районної державної адміністрації Андрія Олександровича Євстратова.

Майже у повному складі, попри негоду, яка панує цими днями у районі, зібрався депутатський корпус і на засідання сесії районної ради 31 січня. Більшість рішень приймалися одностайно, а найважливіші питання жваво обговорювалися перед голосуванням.

Розвиток району – по всіх напрямках

Розпочалася робота сесії з того, що депутати взяли до відома звіт голови районної ради за 2013 рік. Ознайомитися з напрацюваннями районної ради за минулий рік мали змогу не лише народні обранці, а й уся громада, оскільки текст звіту на початку січня було надруковано в районній газеті «Чорноморець».

Також депутатами затверджено програму економічного, соціального та культурного розвитку Скадовського району на 2014 рік. Про хід її виконання районна державна адміністрація щоквартально звітуватиме на сесії райради. Як повідомив доповідаючий з цього питання заступник голови райдержадміністрації Анатолій Григорович Розумний, у 2014 році програмою передбачається зростання показників промисловості за рахунок нарощування потужностей з виробництва електроенергії, і, зокрема, електростанцій, які добувають енергію з альтернативних джерел на території району. Зростання показників очікується і в галузі переробної промисловості, переважно за рахунок введення нових виробничих потужностей, як-от консервного заводу у селі Шевченко. Основним завданням у транспортній галузі є розширення кількості маршрутних перевезень, оновлення автопарку та підвищення рівня обслуговування пасажирів.

У галузі внутрішньої торгівлі, перш за все, планується забезпечити потреби населення у продуктах харчування та загалом збільшити кількість товарообігу. Також серед завдань на цей рік – не допустити безпідставного підвищення цін на продукти першої необхідності.
У програмних планах на 2014-й і покращення стану соціальних об’єктів через участь у міжнародних проектах.
Особливу увагу у ході виконання програми економічного, соціального та культурного розвитку Скадовського району на 2014 рік планується приділити забезпеченню соціального захисту найбільш вразливих категорій населення та наданню їм адресної допомоги.

Районний бюджет прийнято

Одноголосно депутати район-ної ради прийняли бюджет району на 2014 рік. Загальний обсяг доходів передбачається в розмірі 177224864 грн. Обсяг доходів загального фонду бюджету визначено у сумі 172423994 грн, спеціального фонду – 4800870 грн. Загальний обсяг видатків районного бюджету на 2014 рік затверджено у сумі 176659764 грн. Профіцит загального фонду районного бюджету встановлено у сумі 640600 грн. Ці кошти планується передати до бюджету розвитку (спеціального фонду), який має відповідно суму дефіциту.

Щодо обсягів міжбюджетних трансфертів сільським, селищному та міському бюджетам на 2014 рік, то дотація вирівнювання з районного бюджету для них складає 12490360 грн, додаткова дотація з державного бюджету на вирівнювання фінансової забезпеченості – 297700 грн, субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах становить 1140600 гривень.

Розмір резервного фонду районного бюджету на поточний рік складе 199900 грн.

Районні програми в дії

У ході 36 сесії було затверджено районну цільову програму «Призовна дільниця» на поточний рік щодо забезпечення весняного та осіннього призову громадян на строкову військову службу у внутрішні війська Міністерства внутрішніх справ і доставку призовників на медичний огляд та до обласного збірного пункту для відправки у внутрішні війська.

Також депутати затвердили Стратегію розвитку території «Скадовщина курортно-туристична». Цей документ у подальшому планується брати за основу при розробці програм соціального та економічного розвитку району з метою створення позитивного іміджу Скадовщини та підвищення конкурентоздатності нашого краю за основними показниками його економічної діяльності – туризм та рекреація, сільське господарство і торгівля.

На сесії також було внесено зміни та доповнення до програми щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини в Скадовському районі на період до 2016 року та зміни до районної програми профілактики дитячої безпритульності та бездоглядності серед неповнолітніх на 2012-2014 роки. Голова районної ради Олег Федорович Старенький наголосив на необхідності піклування про категорійних та соціально незахищених дітей і зауважив, що у 2014 році їм має бути приділена особлива увага і турбота.

Проект рішення про надання згоди комунальному закладу «Скадовська центральна районна лікарня» на прийняття на баланс бібліотечного фонду від комунального закладу Херсонської обласної ради «Обласна наукова медична бібліотека» у зв’язку з розформуванням цього закладу в області теж був підтриманий.

Депутати висловили власну позицію

Також депутати затвердили перелік питань для розгляду на сесіях, засіданнях президії і постійних комісій районної ради у 2014 році.

Не залишився депутатський корпус районної ради й осторонь тієї суспільно-політичної ситуації, яка сьогодні склалася в державі. Народні обранці взяли до відома звернення Президенту України В.Ф.Януковичу Херсонської обласної ради від 24 січня 2014 року, заяву Правління Асоціації органів місцевого самоврядування Херсонської області від 26 січня 2014 року та прийняли власне звернення до Президента України та Верховної Ради України (нижче наводимо текст):

Звернення депутатів Скадовської районної ради Херсонської області

У своїй діяльності місцеві ради Скадовського району завжди дотримувалися Конституції і законів України. Ми керуватимемося Буквою Закону й надалі, не дивлячись ні на які провокації.

Органи місцевого самоврядування, які представляють громаду Скадовщини, ніколи не визнають і, тим більше, не підпорядковуватимуться будь-яким спонтанно і протизаконно сформованим утворенням.

Ми визнаємо легітимною тільки ту владу, яку обрав народ, згідно із демократичними процедурами, визначеними у вітчизняному законодавстві, визнаними світовою спільнотою такими, що відповідають принципам народовладдя.
Тільки мирно, шляхом переговорів і пошуку компромісу можна відновити стабільність у державі та спокій у суспільстві, адже розбрат і жорстокість – це шлях у нікуди.

Ми не маємо права зрадити наших виборців, які наділили нас повноваженнями представляти інтереси їхніх громад!
Закриваючи 36 сесію районної ради, голова районної ради Олег Федорович Старенький наголосив, що у 2014 році районна рада має працювати ще більш ефективно та злагоджено, аби забезпечити не лише стабільність та ефективне функціонування усіх сфер життя району, а й успішний розвиток Скадовщини та благополуччя та її жителів.

Прес-центр районної ради.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення