Скандальна новина не відповідає дійсності?

A woman enters Ukraine after crossing the border from Russia at the border-crossing village of Uspenka in eastern UkraineНаприкінці жовтня на інтернет-сайтах Херсонщини з’явилась інформація під заголовком «В Скадовске чиновники выплачивали деньги несуществующим переселенцам». А на офіційному сайті Служби безпеки України 21 жовтня було опубліковано статтю «СБУ викрила чиновників зі Скадовська, які завдали державі збитки на мільйон гривень». Цій публікації передувало відвідування двома працівниками Головного управління Служби безпеки України в АР Крим управління праці та соціального захисту населення Скадовської районної державної адміністрації із запитом про виплати державних допомог 68 внутрішньо переміщеним особам. За даними, викладеними у статті прес-центру Служби безпеки України, представники Державної міграційної служби спільно з працівниками управління праці та соціального захисту населення Скадовської районної державної адміністрації організували оформлення соціальних виплат за документами переселенців, котрі фактично не залишали тимчасово окуповані території України. Так що ж відбувається насправді в цій ситуації – з таким питанням ми звернулися до начальника управління Галини Сухоруких.

– Інформація, озвучена на сайті СБУ, не відповідає дійсності, – одразу зауважила Галина Олександрівна. – Згідно чинного законодавства для отримання довідки про облік внутрішньо переміщеної особи громадяни звертаються особисто з заявою та оригіналом паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу. Усі громадяни зазначеної категорії, обліковані управлінням з жовтня 2014 року, проживали або проживають на території Скадовського району. Функції перевірки факту проживання внутрішньо переміщених осіб з березня 2015 року покладено на Державну міграційну службу, до якої управлінням праці та соціального захисту населення Скадовської районної державної адміністрації щоденно надавалася інформація в електронній формі щодо взятих на облік осіб.

Як роз’яснюють в управлінні праці та соціального захисту населення, з червня 2016 року, на виконання постанови Кабінету Міністрів України, в Скадовському районі створено комісію з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам та робочу групу для здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання (перебування). З 1 липня поточного року по теперішній час проведено 8 комісій, за рішенням яких 188 громадянам призначено належні види допомоги та 57 відмовлено в їх наданні. Робочою групою проведено 327 перевірок факту проживання внутрішньо переміщених осіб. За результатами проведених перевірок 47 справ передано на комісію для припинення виплат у зв’язку з непроживанням громадян за зазначеними ними у заявах адресами.

Крім того, з 20 липня 2015 року, відповідно до укладеного договору про взаємодію між Міністерством соціальної політики та АТ «Ощадбанк», документи для призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, приймаються працівниками АТ «Ощадбанк» особисто від громадян зазначеної категорії.

– Таким чином, спеціалістами управління праці та соціального захисту населення Скадовської районної державної адміністрації не порушуються норми діючого законодавства щодо взяття на облік внутрішньо переміщених осіб та призначення їм належних видів соціальних виплат. Впевнена, що за фактами розслідування буде встановлено законність дій управління та безпідставність висунутих обвинувачень, – зауважила Галина Сухоруких наостанок нашої розмови.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення