СЛАВА ТОБІ, ВЕЛИКИЙ ТАРАСЕ!

шевченко на слайдер9 березня минуло 200 років, як народився славетний син України, світоч української нації Тарас Григорович Шевченко. 2014 рік проходить під знаком ювілею Великого Кобзаря. І найбільш святкові події відбуваються саме цими днями.

Шевченківська дата надихнула всі освітні, культурні та мистецькі заклади Скадовщини до проведення цікавих виставок, конкурсів, творчих вечорів, у місті навіть відкрилася арт-студія «Світоч української нації». покладання квитв_сайт1Усе це відбувалося з самого початку року. І ось на календарі перші весняні дні… а в сквері ім. Тараса Григоровича Шевченка, де стоїть пам’ятник Великому Кобзарю, останні приготування до свята.

7 березня тут пройшли офіційні урочистості. Святковою ходою колективи підприємств, установ та організацій, очільники міста та району, школярі та ветерани прийшли до пам’ятника Великому Кобзарю.

«Шевченкові твори стали потужним джерелом для пробудження національної свідомості кожного українця. У своєму «Кобзареві» він звеличив рідну мову, підніс її до рівня найдовершеніших мов світу. Саме Шевченко вперше героєм своїх творів зробив звичайну просту людину. Він першим у світі написав антиколоніальний твір, в якому засудив агресію однієї держави проти іншої. Він довів світові, що нація, яка має таку культуру, глибоку історію і милозвучну мову, гідна жити у сім’ї вольній, у сім’ї новій», – такими словами було відкрито урочистий мітинг на честь 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка.

Про неоціненний внесок Великого Кобзаря ще раз нагадав голова Скадовської районної адміністрації Андрій Євстратов: «Тарас Шевченко – це людина, яка вперше ідентифікувала українську націю. Головною метою його життя було збереження та передача нащадкам української пам’яті, культури та традицій. Я вірю, що гідність українського народу буде такою ж непохитною та могутньою, як слово Великого Кобзаря».

Під сонячним небом, у підніжжя пам’ятника, лунали вірші Тараса Шевченка. Його найвідоміші твори декламували учні 8, 10 та 11 класів Скадовської школи №2. А вчитель української мови Наталія Василівна Мітюхіна розповіла про велич історичної постаті Тараса Шевченка – навіть через дві сотні років Великий Кобзар своїм поетичним словом єднає націю.

покладання квитв_сайтБагатолюдно було у сквері ім. Тараса Григоровича Шевченка і в день його народження, 9 березня. На мітинг зібралися громадськість, депутати місцевих рад та пересічні жителі, які мають активну життєву позицію. Від головної площі міста люди урочистою ходою рушили до пам’ятника Шевченку. Йшли з українськими прапорами та гаслами на підтримку єдиної великої України.

Спеціально до цієї події зі столиці до Скадовська прибула Галина Михайлівна Сагач – відомий вчений, перший у незалежній Україні доктор наук з риторики, почесний доктор Національного університету «Острозька академія», почесний доктор наук Хмельницького національного університету, почесний професор Міжнародної кадрової академії. Вона закликала: «Найсильніша зброя – духовна! Вона закодована у творчості Шевченка, Франка, Лесі Українки, Ліни Костенко… Усі ці генії дали нам код, програму, які заховані у нашій вірі, культурі, традиціях та відданості Україні. Кількістю шкіл, народних бібліотек, вузів, університетів, академій буде відмірюватися сила вічної України…».

До мікрофона підходили усі бажаючі виступити та вшанувати пам’ять великого українського поета. Скадовчани акцентували на могутності, силі та таланті українського народу. Дуже доречно під час мітингу було порушено питання про перенесення пам’ятника Шевченку у центр Скадовська. Старше покоління пам’ятає, як у 60-х роках минулого століття монумент стояв у самому серці міста, а довкола нього в однойменному сквері полюбляли відпочивати городяни.

Завершився мітинг урочистим покладанням квітів. Через деякий час люди поступово розійшлися по домівках, та слово Шевченкове, його безцінна духовна і творча спадщина залишаться з нами навічно. На них виховуватимуться наступні покоління гідних нащадків Великого Кобзаря!

Христина Маркушева. Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення