Спіймати повітряного змія за хвіст

IMG_6138_сайтОт так би щодня! Наближаєшся до центрального пляжу і бачиш справжнє видовище над узбережжям. Величезні повітряні змії високо летять у небі курортного Скадовська. Їх яскраві довгі хвости тріпочуть на вітру, а жовтий і блакитний леєри завдовжки в кількасот метрів подібні до величезної патріотичної веселки. Свідком цього повітряного свята міг бути кожен скадовчанин, який у цей час опинився на набережній, а передусім ті, хто прийшов привітати з 30-річним ювілеєм аерокосмічну групу «Галактика».IMG_6057_сайт

Скадовського змієнавта Володимира Ємельянова та його вихованців, які займаються в гуртку при Центрі дитячої та юнацької творчості, знають не лише в нашому місті, а й в багатьох країнах світу – Америці, Франції, Польщі, Болгарії, Індії, Сінгапурі, Малайзії, Китаї… Щоденна робота вже давно стала справою життя Володимира Костянтиновича, а сам він чимось навіть подібний до чарівника. Адже погодьтеся: хіба це не чари – перетворити клаптик паперу або тканини та кілька рейок на дивовижну конструкцію, яка злітає у небо і дарує всім гарний настрій?! От тільки замість чарівної палички керівник аерокосмічної групи «Галактика» має золоті руки та велике добре серце. Саме тому його так люблять діти і разом з ним готові годинами майструвати, а потім запускати повітряних зміїв поміж хмар. А як же все починалося?

IMG_6098_сайт– У моєму дитинстві кожен хлопчик полюбляв запускати повітряних зміїв, і я не був винятком, – розповідає Володимир Ємельянов. – Невдовзі після того, як у Скадовську було створено станцію юних техніків, чимало дітлахів почали займатись у гуртку з аерокосмічного моделювання. А з 1986 року почала діяти аерокосмічна група «Галактика».

Вже наступного року «галактівці» брали участь у конкурсі «Космос», що проходив у Москві. Їх кращі роботи були презентовані на виставках у Києві, Москві і навіть Фінляндії та Сполучених Штатах Америки. Сьогодні ж немає такого міста в Україні чи за кордоном, де проходили фестивалі повітряних зміїв і не побували скадовські змієнавти. А в 2002 році Володимир Ємельянов започаткував у рідному Скадовську свій фестиваль – «Кольорове небо». За цей час у ньому взяли участь більше тисячі учасників з майже з 10 країн світу.IMG_6069_сайт

У ювілейний день «Галактику» теж прийшли привітати чимало друзів і партнерів, керівники району та міста. Голова районної державної адміністрації Віктор Турик та міський голова Олександр Яковлєв подякували Володимиру Ємельянову за те, що він залучає підростаюче покоління до технічної творчості, навчає їх креативності, самостійності, вмінню працювати в команді. Теплі слова поздоровлень і вдячності прозвучали від депутата обласної ради, голови районного товариства сприяння обороні України, директора Скадовського технікуму ХДАУ Івана Гончарського, директора Скадовського СТК ТСОУ Ірини Онопрієнко, депутата обласної ради, сотника Скадовської самооборони Володимира Курікова. Запрошувала гостей до слова чарівна ведуча – культорганізатор Центру дитячої та юнацької творчості Людмила Шевченко.
Найбільш приємний сюрприз Володимиру Ємельянову зробила його донька Наталія, яка приїхала на ювілей «галактівців» з Нікополя. Вона привезла з собою кайти (повітряні змії), а також власноруч виготовлені трайк (триколісний велосипед) та баггі-кайт (велосипед, який їде за рахунок сили повітряного змія).

IMG_6078_сайт– Мені було 15 років, коли я захопилася повітряними зміями. А сьогодні це вже наше родинне захоплення, яке сподобалось і моєму чоловіку, – каже Наталія. – Усе це робиться заради дітей, заради їхніх радісних посмішок. І дай Боже, аби в Україні повітряні змії стали всенародним хобі, як ми бачимо це на фестивалях в багатьох інших країнах світу. Дивлячись на те, скільки людей зібралося сьогодні на ювілей, ми віримо, що так буде.

– Думаю, що прийде час, і Скадовськ стане головним центром аерокосмічного руху України, – зауважує Володимир Ємельянов. – Тільки подивіться! Сонце, море, вітер – змії чудово літають. Такі природні умови є далеко не в кожному місті, і ми повинні цим користуватися, аби в майбутньому люди приїжджали до нас не лише засмагати, купатися в морі, їсти креветки, а й для того, щоб політати на повітряних зміях. Одні мої друзі з Білорусі раніше їздили на кайтсерфінг до Африки. Та коли вони побачили Скадовськ – ахнули: «У вас таке чудове море для кайтсерфінгу! Ми тепер будемо приїздити тільки до вас!». Скадовськ – унікальне місто, це місто майбутнього і кожен з нас своєю справою наближає його до успіху!

Під час святкування 30-ліття «Галактики» Володимир Ємельянов вже запросив усіх скадовчан на 40-річний ювілей клубу. Що ж, будемо з нетерпінням чекати цього дня. І нехай наступне десятиліття в житті «галактівців» видасться не менш цікавим на зустрічі, події та здобутки!

Тетяна Підгородецька. Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення