Спілкувалися прекрасною мовою танцю

IMG_0765_слайдер25 червня Скадовський районний будинок культури враз сповнився стрункими дівчатами та юнаками, молодшими дівчатками та хлопчиками, чиї рухи були артистично витонченими та навіть аристократичними. Любителям культурного дозвілля нескладно було здогадатися, що у нашому місті знову розпочався щорічний Відкритий фестиваль-конкурс зі спортивних танців «Кубок Чорного моря».

Навіть клуби, вихованці яких приїхали до нас у гості, своїми промовистими назвами налаштували глядачів на святковий настрій. Адже, дійсно заворожуюче звучали з вуст ведучої заходу Алли Чуп’як слова «Грація», «Каравела», «Ассоль», «Dance Hall», «Релакс», «Чемпіон», «Лідер-Денс», «Латинос», «Міф», «Лотос», «Оріон», «Гармонія», «Овація», «Вікторія-Престиж», «Стиль», «Браво», «Симпатія», «Престиж», «Данс-Кутюр», «Олена», «Натхнення», «Юність», «Embrace», «Конвалія», «Астра», «Ніка-Данс» та «Карнавал». До Скадовська завітали майстри танців з Мелітополя, Миколаєва, Нікополя, Орджонікідзе, Одеси, Херсона, Києва, Харкова, Нової Каховки, Запоріжжя, Кіровограда та Кременчука. Зустрічав гостей Скадовський народний аматорський колектив спортивного бального танцю «Каравела».

Танцюристи змагались у хисті виконання різних танців спортивного напрямку. Вікові категорії також вражали різноманіттям – від дорослих пар до шестирічних малюків.

IMG_0643_сайтТа незалежно від віку, всі учасники змагань своїми виступами довели, що танець – це не просто найдавніший та один з найпрекрасніших засобів спілкування й самовираження. Ні, мова танцю універсальна, вона не знає меж. Навіть найменший танцювальний рух несе у собі зміст, певний код. І дивлячись на виступи танцюристів, не можна не дивуватися тому, як рухами й мімікою можна так яскраво передати почуття та емоції.

Переважна більшість танців були парними. А ми добре знаємо, що такі танці розкривають характер спілкування двох людей. Як правило – чоловіків і жінок, котрі малюють картину своїх взаємин за допомогою жестів і рухів. Спостерігаючи у танці добре підібрану пару, де обидва партнери розуміють один одного, а їх рухи злиті воєдино, у глядача виникає відчуття, що вони ніби доповнюють один одного. Сольні виступи були складовою латиноамериканської програми бальних танців – самби, румби, ча-ча-ча, джайву та пасодоблю. Головна їх риса – свобода самовираження, завдяки якій кожен юний танцюрист зміг показати глядачам свій талант і особистість.
Змагання пройшли трьома відділеннями, причому у кожному складався рейтинг не лише пар, а й міст, звідки приїхали артисти-спортсмени. Нагороди у конкурсі отримали майже всі учасники. Дипломи, медалі та Кубки Чорного моря отримали і наймолодші, і «Ювенали», і «Юніори», і решта учасників з категорій діти, молодь та дорослі. У будь-якому разі, навіть о десятій вечора, по завершенні змагань, на дитячих і дорослих обличчях читалася стомленість, але ніяк не розчарування чи невдоволеність результатами.

Приємною подією стало нагородження від імені міської громади грамотою та подарунком аматорського колективу спортивного бального танцю «Каравела» Скадовського районного будинку культури ім. Шевченка під керівництвом Лариси та Володимира Шаронових і Наталії Уварової, за багаторічну сумлінну працю, просвітницьку роботу у галузі культури, естетичне виховання дітей та молоді, активну участь у творчому житті Херсонської області, з нагоди 25-річчя творчого ювілею та Дня молоді.
Що й казати: танець – це жива мова, якою говорить людина, але на більш високому рівні, в образах і алегоріях сокровенних людських емоцій. А нам, скадовчанам, має бути надзвичайно приємно, що така культурна подія відбувається у нашому місті щороку.

Юрій Бондарєв.
Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення