Справа, що об’єднала всю родину

Працівник торгівлі 1Мікрорайон «Кристал» чи не найбільш густонаселений у нашому місті. У тутешніх багатоповерхівках проживає близько 3,5 тисяч мешканців. А що потрібно людям для комфортного життя? У першу чергу – розвинена інфраструктура: заклади побутового обслуговування, школа і дитсадок, аби дітям було недалеко йти на заняття, та, звичайно ж, магазини. Останніх у мікрорайоні точно не бракує. Не буде перебільшенням сказати, що кожен магазин та його колектив гідно представляє сферу торгівлі. До якої б крамниці не зайшов споживач, скрізь його зустрінуть привітні продавці, запропонують свіжі продукти і побажають смачного! Та напередодні професійного свята торговельників, яке відзначається 31 липня, хотілося б поділитися з нашими читачами однією особливою історією – історією життя та успіху, яка з’явилася завдяки наполегливій праці однієї родини.

Коли в 90-х у нашому місті зупинилося виробництво, і скадовчани масово втрачали роботу, кожен шукав можливість вижити. Хтось подався за кордон на заробітки, хтось змушений був узятися за низькокваліфіковану працю, ще хтось пішов у бізнес. Саме в цей час на ринку мікрорайону «Кристал» з’явилася невеличка ятка (торговий намет) Любові Гаврилівни Ткачук, в якій люди могли придбати найнеобхідніші продукти за помірними, як на ті важкі умови життя, цінами. З того часу пройшло більше 15 років. Любов Гаврилівна так само і зараз працює для людей, аби на їхньому столі щодня було все найсвіжіше і найсмачніше. Але тепер вона зустрічає покупців не в яточці, а в затишному магазині, який власними руками побудував її чоловік Григорій Григорович. Поруч з Любов’ю Гаврилівною завжди її надійні помічниці – доньки Оксана та Ірина, які вирішили підтримати родинну справу.

Працівник торгівлі 2– Я багато років працювала на напівпровідниковому заводі. Та коли він закрився, іншу роботу було знайти дуже важко. Чимало людей пішли у торгівлю, і ми теж вирішили спробувати. Починали практично з нуля, не допомагав ніхто. Усе робили своїми руками, – розповідає Любов Гаврилівна.

З 1999 року Любов Ткачук є приватним підприємцем, а в цьому році буде 10 років, як родина відкрила магазин.

– Мені ще з дитинства подобалася торгівля, уявляла себе продавцем. Та життя привело у торговельну сферу не одразу. Коли я стала за прилавок, зрозуміла, що нова робота мені до душі. Важко було, звичайно. Влітку стояти в ятці спекотно, взимку весь час перемерзаєш. Згодом мій чоловік і вирішив побудувати магазин, аби нам було легше. Це абсолютно його заслуга, що в нас є цей магазин, адже він за фахом будівельник. І тепер ми тут працюємо усією родиною.

Наша розмова якраз і відбувалася в магазині. Поки ми спілкувалися, Любов Гаврилівну підміняла за прилавком донька Оксана. Люди у магазині є завжди. Але завдяки вмілому обслуговуванню та привітності продавців довгих черг практично не буває. Та й Любов Гаврилівна за багато років вже знає, за чим йде той чи інший покупець. Тож завжди швидко зорієнтується і запропонує товар до смаку.

– Спасибі людям, що йдуть до нашого магазину. Адже зараз усім дуже важко. Ціни на все ростуть, а зарплати і пенсії маленькі. Ми, як підприємці, теж відчуваємо економічні виклики – чимало зароблених коштів йде на сплату електроенергії. Адже в магазині працюють холодильники та морозильні камери. Без них не можна забезпечити свіжість та якість продукції, – зауважує Любов Гаврилівна.

У сфері торгівлі нікуди не подінешся від конкуренції. Героїня нашої публікації вважає, що головне у цій справі – бути порядним відносно покупця. Також важливо не обраховувати людей, аби покупець міг довіряти продавцю. Звичайно ж, у наш складний час не можна працювати без усмішки, почуття гумору. Адже вірити у зміни на краще значно легше, коли живеш із позитивом у серці.

Історія Любові Ткачук та її родини – саме той приклад, коли людина творить життя власними руками, не чекаючи допомоги від інших, від держави, сподіваючись тільки на власні сили. Підприємництво, торговельна справа об’єднала всю родину Ткачуків і дала їм хоч невелику, але все ж таки впевненість у завтрашньому дні. А мешканці мікрорайону так само впевнені, що завтра зможуть купити свіжий хліб, молоко, ковбасні вироби…, завітавши у магазин до Любові Гаврилівни.

– Ми працюємо і надіємося, що в Україні настануть хороші зміни і все буде добре. Тож і напередодні Дня працівників торгівлі хочу привітати скадовчан, які відзначатимуть це свято наступної неділі, і побажати усім здоров’я, удачі, щоб наша торговельна сфера розвивалася, щоб у магазинах було більше покупців. А покупцям бажаю хороших зарплат і пенсій, аби вони могли купувати не тільки найнеобхідніше, а й те, чого бажає душа. Добробуту усім нам і щастя Україні! – побажала наостанок Любов Гаврилівна.

Тетяна Підгородецька.
Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення