Степ і воля – козацька доля

сайт_слайдерПроста незаперечна істина – без минулого немає майбутнього. Сучасний світ пропонує стільки надзвичайних речей та можливостей, але ми все одно звертаємося до нашої історії, до пращурів. село група_сайтХочемо бути, як вони, жити, як вони, несемо у свої родини, у своє повсякдення і свята споконвічні традиції та звичаї рідного народу. Чому? Та тому, що наш генетичний код ніколи не дасть забути: хто ми і звідки. Кожен українець, свідомий свого коріння, на це питання, не вагаючись, одповість: «Я – козак!».

А приїжджайте до села Радгоспне, що у нашому Скадовському районі! Це справжнє козацьке село! Тут навіть сільський голова – Василь Козак! Тож не дивно, якщо на Скадовщині і мав народитися козацький фестиваль, то саме тут, у Радгоспному. Цієї неділі у селі відбулося подвійне свято: День села і І районний колектив радгосп_сайтфестиваль «Степ і воля – козацька доля».

оркестр_сайтУчасниками цього дійства стали справжні сучасні козаки. На фестиваль прибуло з півсотні представників Херсонського коша Українського козацтва на чолі з писарем полковником Українського козацтва Миколою Тараненком, берегиня, сотник Українського козацтва Галина Богатиренко, чимало молодих козаків і козачок. група дитей_сайтАктивними учасниками свята стали місцеві радгоспненські козаки та й усі жителі села. А взагалі склалося враження, козаки_сайтщо цього дня у Рад- госпному зібралися всі «культармійці» Скадовщини на чолі з начальником відділу культури і туризму райдержадміністрації Ольгою Миронець та колективом районного будинку культури.

Свято розгорнулося на майдані перед будинком культури. На кожному кроці – козацька атрибутика, у повітрі витав справжній козацький дух, зі сцени линули козацькі пісні. каша_сайтПросто неба варилося одразу п’ять казанів куліша. На це пішло два відра пшона, 10 кілограмів сала і стільки ж моркви та цибулі. Місцевий житель Руслан Гуснієв поділився з нами, що він пишається тим, що саме йому довірили приготування головної козацької страви. вчители_сайтА на наше запитання, у чому найважливіший секрет приготування, чоловік зауважив: «Мабуть, у козацькому дусі, яким ми приправляємо куліш!».

Стартував козацький фестиваль, танцюють_сайта з ним і День села в атмосфері великих урочистостей. Відкрити свято сільському голові Василю Козаку залюбки допоміг голова районної державної адміністрації Юрій Бобилєв. Почесними гостями стали й сільські голови нашого району.

Весь день, аж до опівночі, не вщухали пісні, не припинялися конкурси, не змовкали теплі патріотичні слова. І кожен, хто був щасливий стати свідком цього свята, мав змогу упевнитися: козацькому роду нема переводу. І козаки – це не лише історія, вони творять майбутнє України.

Тетяна Підгородецька.
Фото автора

алина
Опубліковано 24 жовтня 2014

А где можно видео торжества посмотреть

graf
Опубліковано 24 жовтня 2014

«Обрій» повинен показувати.

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення