Стрілецький тир отримає нове життя за підтримки влади

Мабуть і не пригадати вже, коли у нашому місті розпочалося навчання підростаючого покоління кульовій стрільбі. Останні 30 років цей вид спорту на Скадовщині асоціюється з ім’ям Геннадія Дмитровича Бєглєцова, який виховав багатьох талановитих спортсменів. І хто б міг подумати, що скадовські хлопці та дівчата, які отримують золоті медалі на чемпіонатах України та Європи, займаються в умовах, які навіть належними не назвеш.

Приміщення стрілецького тиру, до речі, єдиного серед районів нашої області, яке було спроектовано і побудовано згідно усіх норм, нині потерпає від протікання покрівлі, а його стіни вже давно не бачили навіть косметичного ремонту. Втім, справа навіть не в цьому. Кожні три роки тир має проходити експертизу на придатність до роботи та отримувати ліцензію на зберігання вогнепальної зброї. Експертизу здійснюють представники Міністерства внутрішніх справ, а коштує ця послуга не багато – не мало, а 7 тисяч гривень. А поки документів немає, тренер та його вихованці навіть не можуть використовувати наявну зброю – вона вилучена і перебуває на зберіганні в місцевому відділенні поліції.

Відділення кульової стрільби діє при районній комплексній дитячо-юнацькій спортивній школі. Тир належать ПОГ «Навчально-спортивна база «Скадовськ» і його використання регламентується відповідним договором оренди (на безоплатній основі). Кілька разів на тиждень у тирі займаються близько 20 хлопців та дівчат. Під керівництвом тренера і наставника Геннадія Дмитровича Бєглєцова діти не лише отримують важливі навички з кульової стрільби, а й приносять славу нашому місту і району на змаганнях різного рівня. Взяти хоча б останній чемпіонат області з кульової стрільби серед молодших школярів, який пройшов 29 березня. Це було змагання зі стрільби з малокаліберної гвинтівки на дистанції 50 м. Перше місце серед дівчаток посіла Поліна Кирилова, друге – Аріна Бєглєцова (учениці Скадовської ЗОШ №3). Серед молодших хлопчиків першим став Богдан Ноздрачов, другим – Міша Бєглєцов (Скадовська ЗОШ №3), на третьому місці – Міша Мартинюк (Скадовська ЗОШ №2). Серед старших учнів ІІІ місце посів Юрій Авраменко (Скадовська ЗОШ №3). Усі ці діти – вихованці відділення кульової стрільби Скадовської РК ДЮСШ. Зараз Геннадій Дмитрович готує своїх вихованців Олександра Губаря та Олексія Акімова до участі в чемпіонаті України з кульової стрільби серед спортсменів з вадами слуху. Отже, роботи дуже багато. Особливо сьогодні, коли військово-патріотичне виховання серед підростаючого покоління набуває особливого значення і все більше хлопців та дівчат виявляють бажання навчитися тримати в руках зброю. А тут тренеру довелося ще й дуже похвилюватися через відсутність коштів за отримання відповідної ліцензії.

ТирГеннадій Бєглєцов поінформував про існуючу проблему керівництво району та попросив допомогти у її вирішенні. 1 квітня, за ініціативи депутата обласної ради Володимира Курікова, голова районної державної адміністрації Віктор Турик провів розширену нараду з питання функціонування на території міста стрілецького тиру. У зустрічі взяли участь чимало високопосадовців району – заступники голови райдержадміністрації, голова районної ради Олег Старенький, міський голова Олександр Яковлєв, начальник відділу освіти Ольга Дудченко, начальник відділу культури, молоді та спорту Ольга Миронець, директор РК ДЮСШ Віктор Кравець, ПОГ «Навчально-спортивна база «Скадовськ» Леонід Пасічник, представники місцевих підрозділів поліції, військкомату, СБУ, прикордонної служби та інші особи. Очевидно, що сьогодні, зважаючи на військово-політичну ситуацію в країні, тир потрібен усім. Час від часу тут тренуються представники різних силових відомств. Обговорюючи діяльність відділення кульової стрільби, учасники наради були одностайні у тому, що і надалі треба сприяти розвитку цього виду спорту в нашому районі. Адже за великим рахунком це основи і нашої національної безпеки.

Інший бік цього питання – матеріально-побутовий – звичайно, потребує більш ретельної уваги. Власник тиру – ПОГ «Навчально-спортивна база «Скадовськ» – це неприбуткова організація, а тому не має можливості здійснювати в приміщенні ремонт та інші заходи. Разом з тим, тир передано на безоплатній основі в оренду РК ДЮСШ, в якої так само вільних коштів немає.

Зважаючи на те, що у тирі проводять заняття зі стрільби працівники поліції, Геннадій Бєглєцов поцікавився, чи може Міністерство внутрішніх справ надати ліцензію безкоштовно. Присутній на нараді начальник Скадовського відділення поліції Марлен Алімджанов пояснив, що з юридичного боку це неможливо. Тим більше, ліцензію видає не місцеве відділення, а зовсім інша організація в структурі МВД.

Але це не означає, що виходу з цієї ситуації немає. Районна комплексна дитячо-юнацька спортивна школа, при якій діє відділення кульової стрільби, є комунальним позашкільним закладом ра-йонної ради і його функціонування здійснюється за рахунок коштів районного бюджету. Отже, якщо РК ДЮСШ орендує тир, то поточні видатки на його утримання (у тому числі сплата за послуги з проведення експертизи приміщення) можуть також фінансуватися з районного бюджету. Єдине «але» – це необхідність доопрацювати договір оренди тиру, укладений між РК ДЮСШ та навчально-спортивною базою «Скадовськ», і прописати відповідні пункти. На це увагу присутніх звернув голова районної ради Олег Старенький. У свою чергу начальник фінансового управління районної державної адміністрації Тетяна Резніченко підтвердила, що вирішення питання в такий спосіб не суперечить бюджетному законодавству. Учасники наради таку пропозицію підтримали. Депутат обласної ради Володимир Куріков також запропонував вивчити питання щодо фінансування поточного ремонту приміщення. У першу чергу треба вжити невідкладних заходів з усунення протікання покрівлі тиру.

– Вперше я побачив ті жахливі умови, в яких займаються наші діти, коли півтора року тому ми прийшли до тиру на заняття з хлопцями з «Самоборони», – каже Володимир Львович. – Тому це питання не можна відкладати. Тим більше, незабаром почнеться вже новий навчальний рік. Також я вважаю, що ми маємо спільно винайти кошти, щоб придбати патрони і залучити до занять у тирі учнів старших класів.

Отже, нарада вийшла дуже плідною. Підбиваючи підсумки, голова районної державної адміністрації Віктор Турик дав необхідні доручення і запевнив, що вихованці відділення кульової стрільби та їх тренер можуть спокійно займатися спортом, не відволікаючись на побутові проблеми – цю роботу покладено на відповідних фахівців. Вони і мають вирішити всі питання у якнайшвидший термін.

Тетяна Підгородецька.
Фото з архіву «Чорноморця».

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення