Священна пам’ять листопадних днів

Митинг_слайдерЄ в нашому житті дати, які і святом не назвеш, але саме вони принесли перелам в історію. Дати, коли серце наповнюється і радістю, і гордістю, і щемом, і смутком водночас. Саме таким днем для скадовчан є 2 листопада 1943 року – Скадовська земля звільнилася від фашистської навали і задихала вільно, на повні груди, почала новий відлік своєї історії, своєї відбудови і майбутнього. І скільки б не минало років, 2 листопада шанують усі прийдешні покоління скадовчан. Звичну ранкову тишу на Алеї слави вони порушили словами пам’яті, згадуючи усіх тих, хто приніс Скадовську мир у тому далекому 43-му.

За війною немає майбутнього, як немає і щастя, немає життя. У малечі війна забирає дитинство, у дорослих – мрії і сподівання, у літніх людей – тиху старість. Мир потрібен людям усіх поколінь, усіх професій, кожному, хто б якої віри не був. Єдині у своєму прагненні жити на мирній землі, оберігати мир рідного міста, рідної країни зібралися скадовчани – молодь, ветерани, трудові колективи, очільники влади – на мітингу з нагоди 71-ї річниці визволення міста Скадовська від німецько-фашистських загарбників. Рідному місту, рідній Україні співали пісень, читали вірші, адресували слова, кожне з яких пройняте любов’ю до Батьківщини, славою героям і скорботою за тими, хто поліг на війні.

– Кожного року на початку листопада вдячні скадовчани приходять сюди – на святе для кожного з нас місце, де палає Вічний вогонь, символізуючи загиблих у Великій Вітчизняній війні, – взяв слово міський голова Олександр Гавриш. – Ми приходимо сюди, для того, щоб засвідчити і перед собою, і перед сучасною молоддю, і перед ветеранами свою пам’ять про те, якою ціною ми сьогодні живемо на нашій землі. Особливо тривожно усім нам цього дня, коли наші сини знову гинуть на полі бою. Тож цей Вічний вогонь повинен нам нагадувати, що ми маємо зробити все для того, щоб був мир над нашими головами, щоб наші діти не гинули на фронтах жодної війни. Я хочу із вдячністю звернутися до всіх скадовчан, які пам’ятають цю велику дату і щороку віддають данину пам’яті полеглим і шану тим, хто пережив лихоліття війни.

З Днем визволення Скадовська від німецько-фашистських загарбників усіх жителів привітав голова районної ради ветеранів Володимир Спиця. Він мав приємну нагоду сповісти, що з Білорусі надійшли ювілейні медалі на честь 70-річчя визволення країни для трьох скадовчан, які брали участь у визволенні братнього народу: це Цепкін Володимир Микитович, Братченко Тамара Андріївна та Фесюк Петро Миколайович. На жаль, для останнього ця нагорода виявилася посмертною. Донька Петра Миколайовича прийняла з рук Володимира Спиці медаль для батька.

А потім скадовчани застигли у хвилині мовчання. Здавалося, у цій хвилині промайнула вічність, промайнули мільйони життів справжніх героїв, яким вже ніколи не повернутися до своїх дітей, дружин і матерів. Вони навіки залишаться у пам’яті своїх родин молодими, а ще хоробрими і самовіддано люблячими Батьківщину. Нам, нащадкам, залишається нести квіти до пам’ятника Невідомому солдату, до сотень, мільйонів пам’ятників та могил і низько схиляти голови перед їх подвигом в ім’я миру, який ми не маємо права втратити.

Тетяна Підгородецька.
Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення