Тепер будинок культури – наче справжній палац!

Минулого тижня у благодатненській громаді відбулася приємна та водночас дуже знаменна подія – відкриття сільського будинку культури після завершення зовнішніх ремонтних робіт на будівлі закладу. У культурі – втіха і розрада людини. У культурі – майбутнє підростаючого покоління, яке змалку живиться традиціями і звичаями свого народу. Культура, як відомо, це один з основних фундаментів села. Люди, які з дня у день усі свої сили віддають землі, які важко працюють у полі, мають у вільний час по-справжньому відпочивати душею. Ось чому так важливо, щоб на селі були створені всі умови для розвитку культури.

IMG_0257_сайт

На Скадовщині Благодатне – одне з показових сіл у цьому питанні. З місцевого бюджету постійно виділяються кошти на сучасну музичну та світлову апаратуру, на створення затишку всередині будівлі, на придбання костюмів для аматорських колективів. А тепер у центрі села, наче справжній палац, вабить око сільський будинок культури. Будівля, пофарбована у жовтогарячий колір, з білосніжними колонами, стала справжньою окрасою вулиці та всього населеного пункту. А зважаючи на те, що приміщення було побудоване більше 50 років тому, цей ремонт для нього – справжня велика обнова. Тепер приємно навіть просто прогулятися перед будівлею, адже всю велику прилеглу територію вимощено новою тротуарною плиткою. Загалом на зов-нішні обновки будинку культури з сільського бюджету було виділено майже 270 тис. грн.

Святкове відкриття оновленого будинку культури.

Святкове відкриття оновленого будинку культури.

З нагоди завершення ремонт-них робіт до закладу завітали сільський голова Василь Козак, начальник відділу культури, молоді та спорту райдержадміністрації Ольга Миронець та директор Херсонського вищого професійного училища №2, від-мінник освіти України Олександр Супрун, чиї студенти (штукатури, лицювальники-плиточники, маляри та муляри) в якості виробничої практики і виконали ремонт будівлі Благодатнен-ського СБК.

Попри свій молодий вік, хлопці працювали як справжні професіонали і їхня робота отримала високу оцінку сільського голови та колективу будинку культури. Також будівельникам було довірено утеплення будівлі сільської ради. Крім того, столярами училища було виготовлено комплекти меблів для Благодатненського дитячого садка. Спів-праця училища та сільської ради триватиме, тож покращення умов у закладах соцкультпобуту від-буватимуться й далі. А цього дня Олександр Супрун подякував Благодатненській сільській раді за теплий прийом його студентів і створення всіх необхідних умов для проходження виробничої практики.

Василь Козак (у центрі), Олександр Супрун (праворуч)  та молоді будівельники– студенти училища.

Василь Козак (у центрі), Олександр Супрун (праворуч)
та молоді будівельники– студенти училища.

– Це село весь час змінюється на краще: його заклади, його вулиці, його атмосфера… А все тому, що на чолі тут – справжній господар, сільський голова Василь Анатолійович Козак. Це людина, яка переймається не лише благоустроєм села, а й життям всієї громади, комфортом людей і під час роботи, і на відпочинку, – зауважила Ольга Миронець. – А як начальника районного відділу культури, молоді та спорту мене перш за все тішить стан розвитку культури у цьому селі – і матеріальне забезпечення закладу, і моральне та духовне наповнення громадян. Знаю, що у цьому будинку культури є дійсно душа. Душа, яку вклав сюди сам Василь Анатолійович разом з творчими колективами, що працюють у цьому закладі. Хочу щиро сказати, що хореографічний колектив «Прованс» Благодатненського СБК – це гордість сільської культури Скадовщини, він бере участь не лише в районних, а й у всеукраїнських та міжнародних фестивалях і завжди повертається лауреатом першої премії. …Народ, цивілізація зникає тоді, коли зникає культура. У селі Благодатне, як ми бачимо, культура розвивається, набуває нових обертів, і відкриття будинку культури після ремонту – яскраве тому підтвердження.

– У нашій художній самодіяльності бере участь майже вся сільська рада, школа, садочок, місцеві жителі, – розповідає Василь Козак. – Ми готуємо разом свята, благодійні концерти… І коли наші артисти можуть не просто десь вийти і заспівати, затанцювати, а є де це зробити – у комфортній залі, із залученням сучасної звукової та світлової техніки, коли є гарні костюми, то й дійсно багато людей хочуть займатися у таких самодіяльних колективах, а інші наші жителі із задоволенням у сільському будинку культури зустрічають усі державні свята. Держава починається з села, з таких маленьких сіл, як наше. Тож і ми розвиваємося та прославляємо не лише своє село, а й нашу державу!

Принагідно Благодатненський сільський голова висловив вдячність усім, хто допомагав, поки ремонтувався будинок культури, усім хто активно і віддано працює на благо рідного села.

Тетяна Підгородецька.
Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення