Тепло скадовських сердець – воїнам-захисникам

IMG_9059Віднині день 14 жовтня міцно увійшов у наше життя. Він поєднав у собі не лише свято Покрови Пресвятої Богородиці, День створення Української повстанської армії та День Українського козацтва – до цих урочистих свят долучився ще й День захисника України.

На центральну площу нашого міста напередодні цієї святкової події прийшли скадовські самооборонівці, церковнослужителі, школярі, просто патріоти України з громадських об’єднань, установ та організацій. Урочистий мітинг-реквієм почався з молебню на честь захисників України, котрі віддали життя за її свободу та незалежність.

Слухаючи скорботні слова молитви, непевно, кожен присутній перейнявся величчю святкової події, яка від часів Хрещення Київської Русі і до наших днів духовно об’єднувала наш народ, живила його вірою у повсякчасне заступництво Божої Матері за людський рід, за націю та Україну. Попри всі негаразди дух українського народу не вдається зламати жодному з ворогів. Покладаючи квіти до пам’ятного знака Героям Небесної сотні, скадовчани вшанували усіх, хто покликаний захищати свою Батьківщину. Ад-же день 14 жовтня – це прекрасна нагода зазирнути до сторінок історії та згадати про звитягу наших предків, які ратними звершеннями здобували й відстоювали українську свободу та незалежність. Глибоку вдячність слід висловити ветеранам Другої світової війни, котрі воювали за свою землю. Та нині в центрі уваги наших земляків – герої сьогодення, українські солдати, які боронять державу від зазіхань агресора на Сході України.

IMG_9004Через якусь годину відбулося продовження цієї хвилюючої події у районному будинку культури. Працівники культури запросили усіх на концерт «Свято мужності та відваги». У вітальних словах голова районної державної адміністрації Віктор Турик, голова районної ради Олег Старенький та заступник районного військового комісара Валерій Власиневич відзначили, що цей день стане для нас усіх днем пам’яті, днем героїчних вчинків, днем слави українського війська – колишнього і сучасного. Вони побажали присутнім у залі воїнам завжди бути прикладом незламності духу та глибокого патріотизму.

Хвилиною мовчання було вшановано світлу пам’ять Віталія Бєлікова, Анатолія Олійника, Сергія Гливого та Валерія Якущенка – наших земляків, котрі віддали життя за незалежність українського народу. Групі військовослужбовців з нашого району Валерій Власиневич вручив відзнаки – нагрудні знаки «Учасник АТО». Глядачі аплодували їм стоячи.

Тепло своїх сердець переклали у творчі виступи виконавці пісень Ольга Миронець, Анатолій Волошин, Діана Асанова, Віталій Посполита та багато юних виконавців. Вперше на районній сцені виступили вокальні ансамблі «Перлина» Скадовської загальноосвітньої школи №2 та «Зорепад» з СНВК «Академічна гімназія». Як завжди, додали святкового настрою виступи танцюристів колективів «Каравела», «Веселые ребята» та «Провінційний балет». Урочиста і святкова подія стала для всіх присутніх єднанням душ у пориві високого почуття патріотизму.

Юрій Бондарєв.
Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення