У бухгалтерію – за покликанням

бухгалтерПрофесія бухгалтера останнім десятиліттям зазнала майже казкового переродження. Багато років ми вважали (і небезпідставно), що бухгалтерська робота монотонна і нудна, непрестижна і малооплачувана. Образ представника цієї професії асоціювався у нашій уяві, як людини, котра занурена у свої дебіти-кредити і майже відірвана від навколишнього життя… Проте, знайомство з головним бухгалтером Скадовського управління водного господарства Ольгою Володимирівною Ходій з першої хвилини спілкування руйнує даний стереотип. У цьому переконався наш кореспондент напередодні професійного свята працівників бухгалтерій.

– Ольго Володимирівно, хорошим бухгалтером може стати кожен успішний математик, чи для цього потрібне покликання?

– Я глибоко переконана в тому, що справжнім бухгалтером можна стати лише за покликанням. У цій професії потрібно мати такі риси характеру, як уміння нестандартно мислити, а також володіти розвиненою інтуїцією, логікою, рішучістю, навіть готовністю розумно ризикувати. А на це не кожен здатен. Можу навести такий приклад: коли береш до рук якийсь фінансовий документ, то побіжне ознайомлення з ним повинно створити у бухгалтера перше правдиве відчуття щодо нього: повною мірою можна довіряти чи ні? А потім уже слід опрацьовувати його. Бухгалтер не повинен бути довірливим, він має інтуїтивно відчувати, що несе угода чи домовленість з партнером його рідному підприємству. Дуже часто пропонуються привабливі і, на перший погляд, вигідні проекти. Якщо бухгалтер не відчує суті документа, то може допустити збитки бюджету свого колективу.

– Кажуть, що сьогодні успіх підприємства будь-якої форми власності залежить від головного бухгалтера… Це не перебільшення?

– Вважаю, що ні. Звичайно, успішна робота насамперед залежить від керівника та його ділових якостей. Але бухгалтер, образно кажучи, прикриває його «тил». Безумовно, керівник є розпорядником коштів, він прий-має стратегічні рішення. А обов’язок бухгалтера – зважувати і прогнозувати ймовірні фінансові ризики, добре знати законодавчу базу, пропонувати варіанти тих чи інших дій. Тим більше, що до роботи бухгалтера сьогодні дуже прискіпливо ставляться контролюючі державні служби. Ще слід ретельно стежити за оновленнями у законодавчій базі, аби не «проґавити» зміни до законів, які можуть суттєво вплинути на фінансовий стан. Є у бухгалтерському колі такий жарт: для чого потрібен бухгалтер? А відповідь така: щоб не «посадили» керівника!

– Дотепно. А якби у вас недосвідчений початківець попросив поради, то як би ви рекомендували йому працювати?

– Я роблю це охоче. Перша порада: якщо опинився у неоднозначній ситуації і не знаєш, як поступити, то поступай по закону! Друга – бухгалтер повинен вміти говорити «НІ» будь-кому, незалежно від його посади і впливу. Третя порада: при вирішенні складного питання не треба шукати якихось сумнівних варіантів, адже у рамках закону завжди можна знайти, образно кажучи, красиве рішення. І останнє: у своїй діяльності слід діяти виключно в інтересах держави та свого підприємства. І тоді проблем у роботі не буде. Додам, що порядку у фінансах країни останнім часом стає більше, працювати легше.

– Ви, напевне, давно працюєте у бухгалтерській сфері і задоволені своєю роботою?

– Давно. Обов’язки головного бухгалтера нашого Управління водного господарства виконую з 1997 року. За цей час змінилося троє керівників Управління, з усіма знаходила поро- зуміння. А взагалі я починала роботу у водному господарстві району з посади гідротехніка, у 1979 році закінчила Скадовський технікум, що в Антонівці. Працювала на різних посадах, отримала вищу освіту, мій нинішній фах – магістр з обліку та аудиту. А щодо задоволення роботою, то скажу так: я люблю цю роботу. Кожен день на моєму робочому місці несхожий на попередній, і я знаю, що завтрашній день теж буде іншим. Рада працювати у своєму колективі, тісно співпрацюємо з суміжними службами. Можу запевнити вас, що бухгалтерська робота – це творча робота.

– Ніскільки у цьому не сумніваюсь. Але ж не єдиною роботою живе людина…

– Звичайно. Коли у мене є вільний час, то залюбки присвячую його вишиванню. Це мистецтво неможливо не любити. Якось ми навіть влаштували виставку робіт в актовій залі Управління. Тоді з газети ніхто не прийшов…

– Нічого. Наступного разу я до вас обов’язково завітаю і подивлюся вишивки жінок вашого колективу. А зараз вітаю вас з професійним святом, воно вже не за горами.

– Дякую. Хочу передати через газету привітання всім своїм колегам у місті і районі.

Бесіду вів Юрій БОНДАРЄВ.

Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення