У плаванні морем мистецтва

Бут_сайт70-ліття для творчої особистості – як тиха гавань для корабля після тривалого й нелегкого плавання. Це щаслива нагода перепочити, подивитися на свій доробок з височини набутого досвіду, прийняти вітання і побажання. Микола Степанович Бут, керівник зразкової художньої студії «Палітра» при районному будинку культури, відзначає сьогодні, 22 жовтня, круглу дату у плаванні морем мистецтва. Він продовжує навчати дітей йти за покликанням серця і привносити у навколишній світ частинку власного світобачення.

Простий, зрозумілий і професійний – такими словами можна охарактеризувати Миколу Степановича. Він народився у місті Запоріжжя. Змалку виявляв хист до образотворчого мистецтва, розмальовував дерев’яні та череп’яні іграшки, закінчив з відзнакою художню школу. Коли ж почав працювати художником-оформлювачем, занурився у секрети техніки інкрустації по дереву, скульптури, графіки. Працював вчителем малювання та праці. У 1965 році вступив до Московського університету ім. Н.К.Крупської на факультет образотворчого мистецтва.
Життєва стежка привела митця до Скадовська у 1977 році. Почав працювати у художній майстерні району, потім оформлювачем у будівельно-монтажному управлінні-23, а в 1991 році став провідним художником районного будинку культури та керівником зразкової художньої студії «Палітра». За 20 років її закінчило понад 400 чоловік. Багато з них обрали образотворче мистецтво своєю професією і нині працюють художниками, архітекторами, дизайнерами та вчителями.

Миколі Степановичу дарують натхнення вулиці нашого міста, морські береги, степові пейзажі… Саме на такому творчому полі йому комфортно, тут він легко і доступно висловлює поціновувачу мистецтва своє ставлення до природи, людей і явищ. Як і кожен художник, наш земляк має свій, лише йому притаманний стиль.
Виставка творів студії «Палітра» у районному будинку культури – це завжди свято. Не лише для вихованців та їх батьків, а й для кожного відвідувача. Виконані у жанрах натюрморт, портрет, пейзаж та тематична картина, ці твори дарують нам розуміння, що мистецтво є вічним. А починається воно з наївних дитячих малюнків.
Микола Степанович Бут – людина з дещо романтично поглядом і філософським, проте зрозумілим для інших мисленням. Особливо це помітно, коли мова заходить про українське козацтво, про історичний шлях нашого народу, про наші традиції.

Багато теплих слів адресують Миколі Степановичу культармійці Скадовщини у ці дні. Від імені усіх колег іменинника поздоровляє і директор районного будинку культури Анатолій Волошин: «Микола Степанович гармонійно поєднує власне вміння творити з високим покликанням бути потрібним людям. Ми щиро вітаємо його із 70-літтям, зичимо подальшого натхнення, урочистого піднесення душі, багато-багато щасливих років життя і наснаги для нових мистецьких успіхів!».

Юрій Бондарєв.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення