У Скадовську полуничний рай

У розпалі сезон полуниці: на Скадовському центральному ринку нині величезний вибір цієї диво-ягоди. Її неповторний аромат стоїть над торговельними рядами і приваблює покупців. Неможливо встояти, аби не скуштувати запашну червону полуничку і не придбати кілограм-два перших літніх ласощів.

«Сирія», «Клері», «Русановка», «Хоней» – сорти на будь-який смак. Так за якою ж ціною продають «живі» вітаміни? Як не пропустити момент, коли ціни впадуть найнижче, аби придбати декілька кілограмів ягід на чудове полуничне варення?

Найкращі на вигляд, найкрупніші і найстигліші ягоди можна купити за ціною 30 гривень за кілограм. Дрібніші, але теж свіжі, блискучі, тугенькі – 25 гривень, трохи підв’ялі, з учорашнього базару – «на варення» – по 18-20 гривень за кіло. До речі, якщо прийти на ринок до 8-ї ранку, то по 20 гривень можна купити цілком і свіжу ягоду. Часто селяни хочуть якнайшвидше розпродати свій урожай, тому й ціну ставлять дешевшу. Якщо вибір полуниці на ринку великий, то ближче до обіду теж ціни падають. По 25 гривень за кілограм близько 12-ї години можна купити велику соковиту, смачну ягоду.

M_IMG_8137

Алла Сінгаєвська з с.Шевченко (на фото) вже багато років вирощує полуницю. Жінка добре знається на її сортах, способах вирощування. Особливо їй подобаються ягоди раннього сорту «Клері». Її ж і продає – у ящичках дуже солодкі, гарні, великі, червоні, мов намальовані, ягоди, одні з найкращих на ринку. «Я люблю полуницю, а вона любить мене, – хвалиться Алла, – ще не було такого дня, аби товар з базару додому привезла. Усе розбирають!».

До речі, усю полуницю на Скадовському ринку перевіряють на вміст нітратів. Продавці в один голос твердять, що нітратів у їхніх ягодах немає, про що свідчать і довідки з лабораторії, які вони з готовністю показують. Тож, як будете купувати смачну ягідку, не соромтеся спитати й про довідку, аби в повній мірі бути впевненим у безпечності продукту. Продавець безпечної ягоди із задоволенням покаже вам результати дослідження.

Вибираючи полуницю, понюхайте її. Ягоди з яскраво вираженим характерним ароматом корисніші й смачніші. Купуйте лише насичено-червоні ягоди, повністю дозрілі – вміст вітамінів у них набагато вищий, ніж у ледь забарвлених. Пам’ятайте, що чим свіжіша ягідка – з зеленими, щільними хвостиками – тим вміст корисних речовин у ній більший. Тьмяні, прим’яті ягоди з коричневими боковинками та пожухлими хвостиками втратили свою корисність. Й останнє: звертайте увагу на продавців, в яких ягоди різного розміру і форми – це говорить про натуральність продукту. Ягідки однакової форми і розміру, аж надто рівнесенькі і блискучі, часто без яскраво вираженого запаху чи із запахом цитрусу, можуть бути «хімічними». Про наявність нітратів у ягоді може свідчити і її неприродно темно-червоний колір.

Продавці кажуть, що ще тиждень-два полуниця радуватиме покупців таким різноманіттям. Потім її поменшає, звісно, і ціна під-німеться. А вживати чудо-ягідку найкорисніше свіжою. Тож зараз у нас є чудова можливість насолодитися смачним, багатим на поживні речовини чудовим десертом і поповнити вітамінні запаси організму, витрачені за довгу зиму.

Вікторія МЕЛЕШКО.
Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення