У Скадовську відкрився ще один храм

peredovicya_sajtЦієї неділі, 2 жовтня, у нашому місті відбулося освячення храму Покрови Пресвятої Богородиці Української Греко-Католицької Церкви.  Ця подія зібрала чимало віруючих та духовенства з усього міста й не тільки.

Про новий храм громада Покрови Пресвятої Богородиці Української Греко-Католицької Церкви мріяла більше 10 років. Довгий час парафіяни збиралися у невеличкій кімнаті загальною площею 18 м кв., яку винаймали у стінах літнього кінотеатру ім.Тараса Шевченка. Тут і проходила служба Божа.

img_5435_sajtМіська рада 6 скликання на чолі з тодішнім міським головою Олександром Гавришем виділила земельну ділянку на розі вулиць Колгоспної та Весняної під будівництво храму. У квітні 2010 року було закладено наріжний камінь церкви Покрови Пресвятої Богородиці, який посвятив владика Василь Івасюк, екзарх Одесько-Кримський. Того ж року громаду очолив отець Василь Харкавий, ВС, який прибув до нашого міста з Івано-Франківська. Під його керівництвом у листопаді 2010 року розпочалося зведення храму. За шість років, завдяки коштам жертводавців, згромадження та віруючих з-за кордону, будівництво храму було завершено. Церква, невелика зовні, але дуже простора і сповнена світла всередині, наповнює кожного парафіянина благоговійними відчуттями храму Господнього.

– Не кожного дня відкриваються церкви. Для нас, духовних отців, збудувати храм Божий означає те саме, що для батьків збудувати нову оселю, яка залишиться їх дітям, – каже отець Василь. – А церква залишиться усім людям, для духовного збагачення українського народу.

img_5372_sajtimg_5277_sajtХрам було названо на честь Покрови Пресвятої Богородиці. А на початку цього року, дізнавшись, що у місті відбувається процес перейменування вулиць, під яке підпадала й тодішня вулиця Колгоспна, отець Василь клопотав перед міським головою Олександром Яковлєвим, щоб вулиця отримала назву на честь храму – Покровська. Очільник міста задовольнив клопотання віруючих, і тепер храм та вулиця, на якій зведено цю духовну обитель, мають спільні назви – церква Покрови Пресвятої Богородиці розташована по вулиці Покровській,79.

– Історично наші козаки завжди мали велике набожество до Пресвятої Богородиці нашої Матері Небесної, – каже отець Василь. – А що таке покров – це рушничок, який тримає в руках Пресвята Богородиця і покриває нас ним, ніби омофором.

Освячення церкви Покрови Пресвятої Богородиці відбулося опівдні 2 жовтня. Чин освячення та урочисту Святу Літургію очолив преосвященний владика Михаїл Бубній, перший Одеський екзарх Української Греко-Католицької Церкви. За церковною традицією, духовні отці разом з парафіянами, тримаючи в руках хрест та хоругви, тричі обі-йшли довкола будівлі храму.
Звертаючись до усіх присутніх, владика Михаїл зауважив, що відкриття храму Покрови Пресвятої Богородиці – це унікальна подія в історії нашого міста. Переважно у громадах існує по одному храму Української Греко-Католицької Церкви, а от у Скадовську, після Свято-Юріївського храму, відкрився ще один храм.

img_5251_sajt– Святе Письмо говорить про те, що Ісус Христос ніколи не ходив до праведників, а ходив до тих, хто потребував його допомоги. І наша церква також не дивиться на те, хто ви є, у якому ви стані, чи здорові ви, чи хворі. Є потреба служіння, і ми служимо. Нас просять, і ми йдемо до людей. Так само для всіх відчинені двері нашого храму, – зауважив настоятель храму Покрови Пресвятої Богородиці отець Василь. – Тож запрошуємо усіх жителів міста Скадовська до нашої церкви щонеділі та на церковні свята. О 8.30 розпочинається вервиця (сповідь), о 9.00 – Божественна літургія. Найближче велике церковне свято – Покрова Пресвятої Богородиці – відбудеться 14 жовтня. Будемо раді бачити усіх скадовчан та гостей нашого міста на Божественній літургії. Тим більше, цей день є престольним святом нашого храму, тому ми чекаємо на нього з подвійною радістю, і нехай у цьому очікуванні благословить нас Господь.

Тетяна Підгородецька.
Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення