Уроки історії – на вищому рівні

Кабінет 1_сайтУ Скадовській академічній гімназії приємна подія – 31 жовтня тут презентовано сучасний, гарно оформлений кабінет історії, навчання в якому буде здійснюватися за передовою методикою.

Перше, що впадає в око у щойно відкритому кабінеті історії – це напис над дошкою: «Завдяки історичній пам’яті людина стає особистістю, народ – нацією, країна – державою». Ці слова українського історика і політичного діяча Михайла Грушевського стали своєрідним орієн- тиром для учнів та педагогів гімназії в оформленні навчального кабінету. Незвичним був і перший урок у його стінах. На нього запросили представників місцевої влади, навчальних закладів міста та громадськості. «Прелюдія» уроку зворушила усіх присутніх: гімназисти подарували гостям літературно-музичну композицію, пронизану високим духом національної самобутності.
Такою ж патріотично змістовною була і тема уроку про витоки козацтва та його значення в українській історії. Урок у 8-Б класі блискуче провела вчитель історії Людмила Олександрівна Давидова. Енергія далекого і славного минулого нашого народу не лишила байдужим жодного учня. Кожен охоче піднімав руку, щоб висловити власне бачення. Хід уроку підводив присутніх  до думки, що минуле України було героїчним, а її сучасне вимагає від нас не меншої мужності і відваги. Судячи з активності учнів, вони перейнялися настроєм, що історія України – це історія кожного з них.

Історія – це дуже цікавий предмет. І це особливо стало очевидним у наші дні, коли всі українці відчули себе небайдужими громадянами держави та зацікавились Кабінет 2_сайтїїминулим. Відтак, ці настрої швидко проникли у навчальні заклади і заволоділи серцями дітей. Про це говорили директор гімназії, заслужений вчитель України Ганна Олександрівна Соценко, перший заступник голови райдержадміністрації Анатолій Григорович Розумний, секретар міської ради Ольга Іванівна Бутенко, начальник відділу освіти, молоді і спорту Володимир Миколайович Давиденко та інші запрошені гості.

Немає необхідності розповідати про переваги кабінетної системи навчання. Велике значення для усвідомлення предмету «Історія» має те, що на свідомість учнів суттєво впливає сама атмосфера кабінету, його внутрішній зміст і оформлення. Це налаштовує гімназистів до сприйняття навчального матеріалу, а наявність в кабінеті необхідного демонстраційного матеріалу та наочних посібників дозволяють вчителю більш якісно та ефективно провести урок. А тому усі гості з цікавістю розглядали оформлені з естетичним смаком стіни кабінету, що стали його візитівкою.Кабінет 3_сайт На стендах зображено державні символи України – прапор і герб, тексти Конституції і державного гімну, виставлено літературні джерела з новітньої історії країни. Усе прикрашено композицією з українських квітів та орнаменту. У книжкових шафах бажаючий може дістати і вивчити методичну літературу та іншу інформацію про роботу історичного кабінету.

Та головною особливістю тут є можливість юних істориків використовувати у процесі навчання Інтернет-ресурси. Людмила Олександрівна показала, що ця інформаційна технологія дає дітям немало можливостей: вчить порівнювати минуле та сучасне, озброює школярів знаннями і точними поняттями, датами й художніми образами. Давно відомо, що в учнів, котрі працюють із комп’ютером, формується уміння орієнтуватися у величезному потоці інформації, вони вміють аргументувати, узагальнювати матеріал і робити висновок. Думається, предмет історії у Скадовській академічній гімназії знайде ще більше шанувальників, а тому і  знавців історичних наук у нашому місті побільшає.

Юрій Бондарєв.
Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення