Уся любов і пісня – сонцесяйній Україні!

IMG_6792Синій, як море… Як день, золотий… Такий він, наш український прапор. Чверть століття існування нової держави – це майже непомітний відрізок часу у світовій історії. Але для громадян країни, яка святкує свій день
народження, нинішній 2016 рік є великою, хвилюючою і радісною подією, що переповнює серця почуттями любові
і патріотизму. Саме такими словами можна передати настрій скадовчан після величного дійства у районному будинку культури. 20 квітня аматорські колективи клубних закладів Скадовського району давали звітний концерт. Майже кожне слово, кожна пісня і танець були присвячені Україні та її волелюбному народу.

IMG_6845Щедрий на таланти Скадовський край! У цьому переконуєшся щоразу, коли випадає можливість побувати на подібних культурно-мистецьких заходах. Свято розпочалося з масового флешмобу – акції скадовських школярів, в якій мовою танцю і рухів вони пробудили в серцях глядачів усвідомлення причетності до творення власної Української держави. Задовго до початку концерту у залі районного будинку культури була розгорнута виставка кращих зразків народної майстерності. Мешканці міста і сіл презентували витвори своїх невтомних рук. Гостям важко було відвести очі від вишиванок, рушників, крашанок, картин та інших художніх робіт.

Та ось глядачів запрошують до великої зали. Троє струнких юнаків вносять високо здійняті стяги. Усі присутні, наче один, піднялись у пориві гордості… На святково прикрашеній сцені розпочинаються виступи творчих колективів. Вони змінюють один одного, залишаючи в душах слухачів не лише вдячність за подаровану естетичну насолоду, а й дорогоцінне почуття, яке важко передається простими буденними словами. Це відчуття того, що ти – українець!

IMG_6784Від сердець до сердець линули пісні, неповторним мереживом розгорталися на сцені хореографічні постановки. У кожному слові, у кожному русі – любов до рідної батьківської землі, сонцесяйної, блакитнокрилої, калиново-пшеничної України. Немає потреби перераховувати виконавців з кожного села і нашого міста, бо всі вони однаково плекали у душах слухачів віру в те, що завжди будуть колоситися рідні ниви зрілим повним зерном, сади будуть рясними, а кожен рід – міцним і здоровим.

Той, хто постійно й уважно стежить за розвитком художньої самодіяльності на Скадовщині, неодмінно зробить такий висновок: на своєму творчому шляху працівники культури вміють відчувати життя, як постійне оновлення. А саме на ньому розквітає і збагачується мистецтво виконавців. Усі скадовські артисти IMG_6956– ще зовсім юні і в літах, солісти чи народні ансамблі, вокалісти чи танцюристи – розкривають перед нами цілий світ високих пристрастей і думок, роблять нас духовно багатшими, завдяки їм ми бачимо життя у світлих тонах і фарбах. Звітні щорічні виступи – найкраще тому свідчення. Їх організація та проведення заслуговують найвищої оцінки, і недарма цього вечора начальник відділу культури, молоді і спорту райдержадміністрації Ольга Миронець отримала подяку голови райдержадміністрації Віктора Турика. Ця подяка адресована всім, за чиєю участю пройшло це величне і яскраве свято.

Завершилося воно приємним сюрпризом для всіх глядачів. На сцену піднялися голови сільських рад району і разом з керівниками закладів культури виконали відому пісню «Я люблю Україну», незабаром її підхопили всі учасники зустрічі.
Ми – народ, ми – одна сім’я. З таким відчуттям у серцях виходили зі святкової зали скадовчани.

Юрій Бондарєв.
Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення