Увага! Африканська чума свиней!

свиня_сайтАфриканська чума свиней – цей діагноз, наче вирок, останнім часом лунає з екранів телевізорів у випусках новин. Це інфекційне вірусне захворювання супроводжується 100% смертністю свинопоголів’я.

На африканську чуму хворіють усі групи свиней, від поросят до дорослих, усіх порід, включаючи диких кабанів. Людей це захворювання не вражає, але економічні та моральні збитки власники худоби та свинотоварні підприємства несуть величезні. Вакцини для профілактики цієї хвороби не існує, лікування відсутнє і його спроби заборонені. У випадку реєстрації захворювання, у вогнищі цієї хвороби всі свині, незалежно від того, хворі вони чи здорові, підлягають знищенню та спалюванню.

Як розповідає начальник управління ветеринарної медицини в Скадовському районі Ірина Єрмак, вірус африканської чуми свиней вперше був зареєстрований в Україні на території Запорізької області в липні 2012 року. Усього зафіксовано 32 випадки (16 випадків – серед домашніх свиней та 16 – серед диких кабанів).

Цього літа захворювання поширилось у п’яти областях країни: Чернігівській, Сумській, Київській, Житомирській та Рівненській. Розповсюдження захворювання ставить під загрозу цілу галузь тваринництва та виникнення продовольчої небезпеки для населення.

– Ветеринарні лікарі на території Скадовського району проводять постійний клінічний огляд свинопоголів’я у господарствах усіх форм власності, – зауважує Ірина Єрмак.

– Закликаємо власників свиней поставитися до проблеми африканської чуми з повною відповідальністю. У разі захворювання або загибелі свиней слід обов’язково звертатися до дільничного ветеринарного лікаря або до спеціалістів ветеринарної медицини Скадовської ветеринарної лікарні. Повідомляйте про кожен випадок захворювання або загибелі свиней!

У ветеринарній службі наголошують, що вказівки ветлікарів щодо профілактики захворювання на африканську чуму свиней слід виконувати обов’язково. Господарям, які утримують свинопоголів’я у домогосподарствах приватного сектору, не слід відмовлятися від щеплення свиней проти класичної чуми свиней. Це щеплення дає змогу в певній мірі профілактувати африканську чуму свиней.

В управлінні ветеринарної медицини в Скадовському районі працює щоденна та цілодобова телефонна «гаряча лінія»: 5-25-81, 5-28-74, (099) 352-28-17, (099) 734-83-02.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення