Увага!!! Шахрайство!!!

телефон_сайтШановні громадяни, з метою недопущення вчинення протиправних дій відносно вас та ваших близьких, пропонуємо звернути увагу на найбільш розповсюджені випадки здійснення шахрайських дій за допомогою мобільних, стаціонарних телефонів та мережі Інтренет.

Ситуація 1.
Близький родич потрапив у ДТП або затриманий за вчинення злочину.
Невідома особа дзвонить на мобільний телефон та повідомляє про те, що ваші близькі родичі потрапили в ДТП або до міліції за вчинення злочину, і для того, щоб їх відпустили, необхідно перерахувати грошові кошти по номеру кредитної картки, номер якої повідомляють одразу або пізніше.
Якщо вам зателефонували на стаціонарний або мобільний телефон та повідомили про те, що ваших близьких або знайомих затримали працівники міліції і за їх звільнення необхідно перерахувати гроші на рахунок кредитної картки, знайте, що відносно вас вчиняють шахрайство. Після отримання подібного телефонного дзвінка негайно зателефонуйте до Скадовського РВ УМВС за телефоном 5-02-02 або 102 з мобільного та дізнайтеся, чи доставлялися ваші близькі, родичі за вчинення злочинів. У жодному разі не перераховуйте гроші на вказаний шахраями номер кредитної картки, оскільки дії особи, яка на момент передачі грошових коштів усвідомлює, що здійснює передачу грошей працівнику органів внутрішніх справ, підпадають під статтю 369 кримінального кодексу України «Давання хабара».

Ситуація 2.
Ви стали переможцем у лотереї.
Інший варіант: на телефон надходить дзвінок, смс, що власник телефону став переможцем в лотереї, акції тощо і може отримати цінний подарунок (автомобіль, побутову техніку, путівку на відпочинок). Але при цьому негайно потрібно внести певні кошти на рахунок для оформлення документів, витрати на пересилання подарунка тощо.

Ситуація 3.
Купівля-продаж товарів через мережу Інтернет.
У випадку, якщо ви вирішили скористатися послугами з купівлі-продажу товарів через Інтернет, обирайте тільки перевірені веб-ресурси. Уникайте купівлі з попередньою оплатою, обирайте можливість розрахунку за товар на умовах післяплати через службу доставки чи поштове відділення.
Не повідомляйте інформацію про картковий рахунок чи платіжну картку, а також про персональні дані через Інтернет.
Для оплати товарів (послуг) використовуйте окрему картку з обмеженим лімітом для унеможливлення її використання шахраями.
З метою збереження конфіденційності персональних даних та інформації про картковий рахунок здійснюйте будь-які розрахунки через мережу Інтернет з власного комп’ютера.

У разі вчинення стосовно вас шахрайських дій негайно зверніться до міліції з заявою, а також з повідомленням про скоєння злочину до адміністрації чи служби безпеки веб-ресурсу.

Скадовський РВ УМВС України в Херсонській області.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення