Вареників наїлися усі лазурняни!

вареникиШановна редакціє газети «Чорноморець»!

Хочу розповісти читачам про захід, який відбувся 29 листопада у Лазурненському селищному будинку культури. Називався він «Свято вареників» і був підготовлений клубом «Українські вечорниці».

На свято були запрошені дитячий фольклорний ансамбль «Щедрівочка», діти з драмгуртка, народні колективи «Бабусі» та «Вербиченька», керівником яких є Валентина Демчук. Також зібралися господині селища, які приготували та принесли на свято вареники різної форми та з різними начинками. Порадували також запашний борщ та млинці з пампушками. Учасниця клубу «Українські вечорниці» Надія Антошкіна розповіла історію появи цієї страви на Україні. Кожен колектив співав пісні про вареники. Господинею вечорниць обрали Валентину Шевелєву. Діти навчилися у бабусь ліпити вареники, співаючи при цьому українські пісні. Бабусі розповідали, як вони грали в ігри і танцювали «коров’як», «карапет» на вечорницях. Було дуже весело і цікаво! Музичний супровід забезпечив працівник СБК Олександр Савенко.

Усі присутні були у захваті від численних конкурсів: на знання народних приказок та прислів’їв, на кращу господиню, «Розсміши людей». У конкурсі «Розсміши людей» переможницею стала Поліна Корєшкова, учасниця фольклорного ансамблю «Бабусі», а кращою господинею з варениками – Любов Кравченко, солістка ансамблю «Бабусі». Найбільше народних прислів’їв та приказок знають Настя Власик та Віка Дєдікова, а народні пісні гарно співали Настя Ахтирська, Даша Кучугурна, Даша Кравчук, Марійка Микитчук, Віра Підганюк, Поліна Попко та Надійка Завірюха, які є учасницями ансамблю «Щедрівочка».

Серед дітей кращими господинями стали Марійка Микитчук та Ангеліна Логощук. Членами журі були глядачі, вони куштували страви та визначали переможців, яких було нагороджено призами-сувенірчиками.

В.М.Шевелєва, керівник клубу «Українські вечорниці» Лазурненського СБК.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення