«Вчителько моя, зоре світова…»

на 1 сторОспіваний поетами і композиторами, возвеличений художниками і скульпторами, образ вчителя ввібрав у себе найкращі людські якості і чесноти – глибоку душу і велике добре серце, відданість справі і здатність до самопожертви, прагнення не лише навчати інших, а й все життя вчитися самому. Багато країн, народів і націй, культур та конфесій існує у світі – професію вчителя шанують усюди. У житті кожної людини є саме той Вчитель, про якого він згадує, як про людину з великої літери. Й абсолютно природно, що найкращої пори року, у перші дні жовтня, коли розкошує золота осінь, ми відзначаємо всенародне свято – День працівника освіти.

У нашому районі це є свято не лише кожного учня, кожної родини, де підростають школярі, а й свято 526 педагогічних працівників, котрі нині працюють у загальноосвітніх навчальних закладах Скадовщини. До речі, 114 вчителів мають вищу кваліфікаційну категорію, 34 – педагогічне звання «Старший вчитель», 55 – педагогічне звання «Вчитель-методист». 31 педагог є відмінником освіти та один удостоєний звання «Заслужений вчитель України».

Наші дорогі і шановні, милі та елегантні, ніжні й чарівні вчителі святкового дня змогли хоча б на декілька годин забути про уроки і перевірку зошитів, педагогічні наради та підготовку учнів до олімпіад – усі педагоги Скадовщини зібралися в районному будинку культури відзначити День працівника освіти. Вчителів при-йшли привітати зі святом очільники влади – голова районної державної адміністрації Віктор Турик, перший заступник голови районної державної адміністрації Ольга Миронець, голова районної ради Олег Старенький, перший заступник міського голови Олег Сокольчук, IMG_7057новопризначений начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Ольга Дудченко, в.о. начальника відділу культури і туризму РДА Олена Іваночко, представники громадськості і, звичайно ж, рідні учні. Під оплески півтисячі глядачів вчителі отримували почесні грамоти та подяки, квіти і музичні дарунки.

Свято виявилося дуже душевним – хто б із гостей не виходив на сцену, з трепетом згадував свої шкільні роки, називав імена дорогих серцю вчителів. Недарма український поет Андрій Малишко присвятив одні з кращих рядків саме вчителю: «Вчителько моя, зоре світова…». Адже вчитель стає справжньою зорею для свого учня й осяває його дорогу в майбутнє.
IMG_7947Хвилиною мовчання педагоги згадали своїх колег, які, на превеликий жаль, вже пішли з життя. Вони більше ніколи не переступлять поріг рідної школи, не проведуть свій урок, але вони навіки залишаться у пам’яті своїх колективів, своїх учнів та їхніх батьків.

Щороку до великої родини освітян Скадовщини вливаються молоді сили – вже традиційно нових вчителів вітають на святковій сцені, вручаючи їм накази про призначення на роботу. Цього разу таку місію виконала вчитель історії вищої категорії, вчитель-методист Скадовського навчально-виховного комплексу «Академічна гімназія» Віра Іванівна Судіна. Ось таке яскраве поєднання колосального досвіду і молодечої енергії не лише на святковій сцені, а й у повсякденній роботі наших освітян і приносить Скадовщині славу. Ця слава втілюється у перемогах учнів, вчителів, шкіл нашого району на численних інтелектуальних, творчих і спортивних змаганнях не тільки в області, а й на рівні всієї України.
Так тримати, освітяни!

Тетяна Підгородецька.
Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення