Вічна пам’ять тобі, воїне-визволителю!

Усе далі відходять в історію роки Великої Вітчизняної війни… Але вони ніколи не зітруться з пам’яті тих, хто віддавав життя заради мирного неба, хто потом і кров’ю виборював Велику Перемогу. Це ті, кого ми зараз бачимо в орденах і медалях, нагороджені за свій відважний подвиг, це наші дорогі ветерани!

Війна не оминула жодного міста чи села, району чи області нашої великої Батьківщини. Не стала винятком і Скадовщина. Радянські солдати докладали максимум зусиль та відваги, щоб відстояти наше рідне місто та район. 2 листопада для скадовчан назавжди залишиться червоним днем календаря, адже цього дня 1943 року частини 24-ї і 33-ї гвардійських стрілецьких дивізій 2-ї гвардійської армії 4-го Українського фронту звільнили Скадовськ від окупантів.

миниатюраМинулої п’ятниці, на алеї Слави, жителі міста і району зібралися на урочистий мітинг із нагоди 69-ї річниці визволення України та 70-річчя визволення Скадовська від фашистських загарбників. До пам’ятника Невідомому солдату прийшли ветерани війни та праці, трудові колективи, місцева влада і пересічні скадовчани.

Під час мітингу лунали пісні воєнних літ, віршовані рядки про запеклі бої та жадану перемогу. Зворушливими митями наповнила захід церемонія передачі ветеранам Скадовщини пам’ятної капсули зі священною землею, яку привезла делегація Каланчацького району у рамках Всеукраїнської естафети пам’яті «Слава визволителям України». Ця капсула буде зберігатися у краєзнавчому музею і завжди нагадуватиме про пам’ятну подію.

З промовою до всіх присутніх звернувся голова районної державної адміністрації Андрій Євстратов: «День визволення, який ми з вами сьогодні святкуємо, без сумніву, – найяскравіша сторінка в історії нашого міста та району. Бо без цієї події, що відбулася 70 років тому, не було б і сучасності». А міський голова Олександр Гавриш зазначив, що серця скадовчан навіки сповнені вдячністю до ветеранів, усіх тих, хто поклав свої сили, здоровя і життя в ім’я свободи рідного міста:

– У нашому місті за часів війни, по вулиці Колгоспній, було поховано невідомого солдата. І сьогодні його останки будуть перенесені до нового міського кладовища. Ця подія стане знаковою для молодого покоління. Згодом тут буде встановлено пам’ятний знак, що нагадуватиме про Велику Перемогу, – зауважив Олександр Васильович.

До присутніх звернувся і голова районної організації ветеранів України Володимир Миколайович Спиця. Він зауважив, що такі заходи сприяють вихованню патріотизму у підростаючого покоління, шанобливому ставленню дітей та молоді до ветеранів.

Нетлінну пам’ять воїнів-визволителів, за традицією, вшанували хвилиною мовчання.
Далі учасники мітингу прослідували до кладовища, де з почестями і перепоховали невідомого солдата. Настоятель Свято-Іллінського храму, отець Павло відслужив панахиду за загиблими у роки війни. Після перепоховання вдячні городяни поклали квіти та вінки до могили, де незабаром буде встановлено пам’ятник.

Олена Власова.Фото автора.  

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення