Відкрили сторінки минулого

Історія є свідком прожитого. Давно перетворились у пил столиці могутніх держав і постали нові міста. Завершили свій земний шлях уславлені правителі та політики, на зміну їм прийшли нові. Замовкли гармати великих битв, але знову чути відлуння вибухів. Історія не належить нам, це ми належимо їй. Разом з тим, історія є найкращим вчителем, а викладає вона свої уроки у музеях, котрі слугують не просто приміщеннями для зберігання експонатів. Музей у нашому житті давно став світлом істини і живою пам’яттю, вісником старовини і німим свідком минулого. Тому радують новини про те, що у навчальних закладах відкриваються і діють музеї. Кому, як не дітям, слід змалку засвоювати уроки пройдешнього?

музей 2Урочистий, святковий настрій панував у Скадовській загальноосвітній школі №3 зранку 28 жовтня. На цей день було призначено відкриття музею Бойової Слави. Взагалі ж, музей у школі існує давно і наказом Міністерства освіти і науки України у 2005 році йому було присвоєно почесне звання «Зразковий музей». Але тепер до школи запросили гостей, щоб відкрити оновлений і поповнений новими документами та експонатами, оформлений художником Сергієм Дяченко, заклад.

Багато гостей стали учасниками цієї неординарної події. На свято завітали голова районної державної адміністрації Юрій Бобилєв, радник голови районної ради Сергій Зеленюк, міський голова Олександр Гавриш, начальник відділу освіти, молоді та спорту Володимир Давиденко, голова Скадовської районної ради ветеранів Володимир Спиця, ветеран педагогічної праці Скадовської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 Світлана Зубелевич та учитель історії, завідуюча музеєм Бойової Слави Лора Білоус. У своїх вітальних словах вони підкреслили велике значення музейних закладів у справі патріотичного виховання школярів та висловили вдячність організаторам цієї події.

музей 1Найбільш пам’ятною миттю цього заходу стало запрошення пройти до музею. Ветеран педагогічної праці Світлана Зубелевич, учениця 10-Б класу, голова ради музею Марія Пригодич та першокласниця Аміна Цимбал перерізали червону стрічку. До зали зайшли почесні гості – ветерани педагогічної праці загальноосвітньої школи №3 Людмила Іванова, Надія Золотухіна, Ніна Мойсеєнко, Клавдія Тяло, Пилип Шахмін, Надія Знахаренко та Віктор Безбражний. Усі вони хвилювались, адже для них кожне фото на стендах, кожен документ чи експонат є символічною ниточкою, що веде у воєнні та повоєнні роки життя.

Не забули школярі запросити на своє свято людей, котрі чекали створення музею і могли тепер подивитися на результати копіткої роботи. На запрошення завітали Олег Васильєв, заступник міського голови, Тетяна Кейдалюк, методист відділу освіти, молоді та спорту, Олег Лиховид, директор ЦДЮТ, представники краєзнавчого музею Любов Смирнова та Євгенія Степанова, Олександр Полєнок, другий секретар районної організації КПУ, Олена Шмельова, донька почесного члена колективу школи Коваленка Андрія Юхимовича, Яна Сергєєва, випускниця школи, онука ветерана 33-ї стрілецької ордена Суворова Севастопольської дивізії Петуха Григорія Івановича та Мурадли Ідріс Вілоят-огли, представник батьківської громади. У музейних стінах кожен подумки вшанував героїв, що залишилися на полях битв, але згодом ожили у народній пам’яті завдяки старанню юних патріотів. Адже наше минуле – не просто чергування епох і часів. Це ще й нескінченна галерея історичних портретів людей, що пройшли по землі, раділи життю, мріяли, сподівались… А тепер дивляться мовчки з фотографій на нові покоління скадовчан. Що ж, історія ніколи не повертає час назад, не відновлює минулого, вона завжди незмінно йде вперед.

Екскурсоводи Марія Пригодич, Олександр Анісковець, Сергій Міканов та Ольга Селехова провели презентаційно-оглядовий показ за чотирнадцятьма експозиціями музею. Ось так у цій школі показали гостям, що історія – це не просто підручник з датами та фактами. Це життя людей, що перейшло у безповоротне минуле. Але це минуле завжди з нами.

Юрій Бондарєв.
Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення