ХЛОПЦІ, ТРИМАЙТЕСЯ! НЕМИРІВЦІ З ВАМИ!

допомога_сайтСпитати б оце першого зустрічного: що таке гуманітарна допомога? Якщо трапиться освічена людина, то скаже, що це вид безвідплатної допомоги, коли засоби для життєдіяльності безкоштовно поширюються серед населення, охопленого бідою. А біди у світі вистачає – то засуха, то повінь, якщо не епідемія, то війна.

У редакції газети «Чорноморець» цієї середи раптом пролунав телефонний дзвінок, і жіночий голос запросив когось із журналістів стати свідком важливої події. Мова йшла про те, що з Немирівського району Вінницької області до Скадовська прибула гуманітарна допомога у вигляді 25 тонн різних продовольчих товарів для українських військових, що нині захищають кордони України на Херсонщині.допомога_сайт1

…Просторе складське приміщення було схоже чи то на ринок, чи то на продовольчий магазин. Волонтери розпаковували картонні ящики і сортували продукти.

– Вміст кожної коробки різний. В одній знаходяться лише крупи, в іншій – консервація, в третій – сало та консерви, в четвертій – цукор з цукерками, – пояснює волонтер Людмила Дзюба. – Усе це треба розсортувати таким чином, щоб в асортименті для кожного військового підрозділу було всіх продуктів однаково. Ось подивіться: тут вже відібрана домашня м’ясна консервація і смалець, ось тут – «закатані» овочі та фрукти, далі крупи та макарони. До картоплі, моркви, буряків і цибулі ще не приступали, все навалом у мішках. А ще трапляються посилки, які й розділити неможливо.

А неможливо було розділити зворушливий вузлик з квасолею, котрий якась бабуся любовно передала для військових: хай посмакують солдатики домашній борщ з квасолею. Або ж торбинки з сушеними яблуками і грушами. Тим не менш, кожна посилочка знаходила своє місце. Розвали мішків з картоплею, стоси пластикових пляшок з мінеральною водою, сотні коробок з харчами ще чекали свої черги.

Хоч у приміщенні було доволі прохолодно, люди зняли верхній одяг. Роботу треба було виконувати швидко – продуктів чекають на блокпостах.допомога_сайт2

На подвір’ї зустрілися кореспонденту двоє молодих чоловіків – Владислав Мартинов та Артем Гришко. Вони координують маршрут надходжень гуманітарної допомоги і представляють Лігу підприємців Скадовська (близько 80 небайдужих громадян). Наші місцеві представники малого і середнього бізнесу купують і надсилають військовим необхідні для армійського життя речі: від акумуляторів для БТРів та сигнальної лінії мінування до простеньких запальничок і зарядних пристроїв. Відправлено багато речей, без яких неможливо облаштувати армійський побут: намети та піддони для них, пальне, миючі засоби, рушники, шкарпетки, посуд одноразового вжитку та безліч дрібних речей, важливих для солдатського буденного життя.

Різні думки приходять в голову, коли дивишся на гори продовольства, надіслані з Немирова. Добре було б, якби у мирний час вони призначалися дітям-сиротам чи багатодітним родинам… Однак ні… Місце їх призначення – кордон Херсонщини і Криму, де застигли у напруженому вичікуванні розвитку подій наші військовослужбовці. В одному з продуктових ящиків було знайдено записку для них: «Хлопці, тримайтеся! Немирівці з вами!». Неважко здогадатися, що зима добре вичистила погреби і комори у селянських господарствах, що мешканці Немирівщини шлють воїнам далеко не надлишки своїх запасів. Але це випробування, яке випало на долю України, ще раз підтвердило, що ми, українці, у важку хвилину вміємо об’єднатись і підставити плече один одному.
Юрій БОНДАРЄВ. Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення