Хочеш дешевше – вставай раніше

Дешевий хліб_сайтЗ шкільних років у нашу пам’ять вкарбувалися слова про те, що хліб завжди був і залишається джерелом багатства країни. І це зрозуміло, адже зерно, з якого печуть буханці, є гарантом продовольчої безпеки будь-якої держави. Зрештою, який продукт є найпоширенішим товаром як світового, так і внутрішнього ринку сільськогосподарської продукції? Хліб, звичайно.

Не дивно, що населення нашого міста і району дуже болісно переживає підвищення роздрібних цін на хлібобулочні вироби. Бо ж чого-чого, а недорогого хліба хорошої якості на столах скадовчан вистачало завжди. І раптом ціни на популярний продукт харчування зросли ледь не вдвічі…

Настали часи, коли споживач починає довго «радитися» з гаманцем, перш ніж зробити покупку. Адже грошей не вистачає катастрофічно. А тому у редакції здивувалися, коли отримали телефонний дзвінок про те, що у місті реалізується дешевий хліб: у супермаркеті «Фреш», по середах, п’ятницях та неділях, можна придбати хліб по 3 гривні 40 копійок. Однак, автор дзвінка поскаржився на те, що несвідомі покупці беруть одразу, в одні руки, по п’ять-сім буханців. Отже, не важко здогадатися, що такий дешевий хліб довго на прилавку не залежується. Якщо не встиг у перші 10 хвилин – можеш залишитися і без хліба.

Захотілося побачити на власні очі, як здійснюється цей продаж. Цієї середи ми вирішили завітати на місце. Отже, ще за півгодини до початку роботи супермаркету «Фреш», а відкривається магазин рівно о 8.00, біля входу почав утворюватися натовп людей, загалом з півсотні чоловік. Терпляче чекали відкриття здебільшого пенсіонери, у ко- трих на рахунку кожна копійка.

Нарешті охоронник розчинив двері і люди, не втрачаючи даремно жодної секунди, швидко, можна сказати, що й підтюпцем, попрямували до хлібних стелажів. Хліб розбирали похапцем, боячись не встигнути…

Бо ж справді, дехто таки набирав в оберемок до десяти батонів, а тим, хто з-за спин не зміг дістатися до полиць – не залишилося жодного. Одразу ж усі поспішали з покупками на вихід, і біля двох працюючих кас утворилися величезні черги. Переважно у всіх покупців продукт був один – хліб, дешевий хліб…

Зробимо невеличкий відступ. Значення цього продукту у харчуванні людини величезне. Хліб містить багато життєво необхідних харчових речовин, а це білки, вуглеводи, вітаміни, мінеральні сполуки, харчові волокна. А ще хліб має свою відмінну рису: він ніколи не приїдається, як інші продукти. Та й взагалі, в традиціях української кухні завжди цінувалися аромат свіжоспечених хлібин, неповторний смак рум’яної скоринки і пористість м’якушки. І хто з нас засумнівається в тому, що запах гарячого хліба є одним з найкращих на світі?

А тому треба з розумінням ставитися до потреб наших споживачів. У жодному разі не збираюся критикувати колектив супермаркету за таку торгівлю. Ми всі добре розуміємо, що через зменшення обсягів торгівлі доводиться скорочувати штати. Тож навряд чи є можливість призначити продавця, котрий видавав би покупцям на руки обмежену кількість буханців хліба. А от попереджувальну табличку про те, що у касі обслуговуватимуть лише покупців, котрі беруть, як норму, два батони – повісити можна. І тоді незадоволених відвідувачів стане набагато менше.

На вході до супермаркету можна побачити табличку, в якій говориться про те, що у закладі реалізується хліб власного виробництва за ранковою знижкою. Тут же пояснюється, що цей хліб не слід вважати «соціальним» або «пенсійним». Сказати чесно, з цього напису мало що можна зрозуміти. Та все ж хочеться висловити вдячність виробнику, котрий знайшов можливість допомагати малозабезпеченим людям.

Юрій Бондарєв.
Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення