Христос хрещається! У річці Йордан!

IMG_0432_сайтСвято Хрещення Господнього зібрало опівдні 19 січня сотні віруючих людей та представників християнських церков на центральній набережній нашого міста. Цього дня хоч і стояла тиха погода, та в повітрі виразно відчувався хрещенський мороз. Море на добру сотню метрів усередину затоки покрилося міцним льодом. Біля самого берега напередодні свята прорубали велику ополонку. У неї, за давньою традицією, духовні отці тричі занурили хреста, щойно завершили чин Йорданського освячення води.

IMG_0436_сайтНе важко було помітити, що скадовчани у ці миті відчували причетність до важливої духовної події. Обличчя людей світилися радістю, у натовпі раз у раз чулося: «Христос хрещається!» – «У річці Йордан!».

А тим часом на стовпчику термометра було — 4. Отже тих, хто вирішив скупатися в освяченій воді, можна вважати справжніми сміливцями. Цікаво, що це люди абсолютно різного віку! Першими на очах широкого загалу у воду побігли діти. Як з’ясувалося, це були вихованці секції важкої атлетики районної дитячо-юнацької спортивної школи. Вже за ними «подвиг» повторили молоді чоловіки, дівчата і навіть городяни поважного віку. І хоч якою «льодяною» не була вода, люди виходили з неї, посміхаючись. У цьому видовищі їх супроводжували спалахи фотокамер та захоплені погляди друзів і знайомих.

IMG_0450_сайт– Як водичка? – запитували ми у пірнальників.

– Чудово! – незмінно чули у відповідь від кожного.

Треба відзначити, що місцева влада подбала про належні умови святкового заходу. На пляжі було розбито великий намет, всередині якого можна було переодягтися.

IMG_0443_сайтТакож присутні могли зігрітися безкоштовним чаєм. Було забезпечено і медичний супровід та охорону громадського порядку.

З-поміж тих, хто цього святкового дня вирішив не випробовувати власний організм, чимало людей розважилися на ковзанці… Так-так, саме на ковзанку, на справжнє дзеркало цьогорічної зими перетворилися прибережні води Джарилгацької затоки.

Та все ж у калейдоскопі розваг скадовчани не забули про головний сенс свята – цього дня Ісус Христос охрестився у Йордані, а коли виходив з річки, Господь-Отець звернувся до нього з Небес і назвав своїм Сином.

Тетяна Підгородецька.
Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення