Хто створив болото своїми ж руками?!

Західна частина нашого міста насамперед працює як дитячий курорт. Там розташовані оздоровчі табори, в яких відпочивають дівчатка та хлопчики з усієї України. І хто б міг подумати, що дорослі скадовські дядьки доберуться сюди з нечистотами? Але про все по порядку.

Болото 1На розі вулиць Поповича і Горького, у напрямку до дельфінарію, впадає в око незрозуміла дорога, що веде з асфальтового покриття у зарості трави і кущів. Та проїхавши з десяток метрів цим самовільно наїждженим шляхом, одразу розумієш ситуацію. Тут знаходиться каналізаційна шахта, і легко здогадатися, що у неї зливають нечистоти з асенізаційних автомобілів. Очевидцями цієї картини стали мешканці прилеглих будинків. Мабуть, у такий спосіб деякі непорядні скадовчани, котрі надають послуги приватному сектору з викачки вигрібних ям і надвірних туалетів, і додумалися до того, щоб зливати увесь бруд у каналізаційні люки.

Можливо, надто великої біди у цьому не було б, якби ми знали, що нечистоти через систему каналізації потрапляють на очисні споруди і переробляються там. Але їдемо далі. Ось вздовж дороги проліг пожежний шланг, він веде від одного каналізаційного люку до іншого. Торохтить бензиновий насос, перекачує брудну воду. Питати пояснень нема в кого, бо не видно жодної живої душі під палючим сонцем. Але і тут неважко здогадатися, що нечистоти насосом перекидаються в шахту, з якої є стічний рух.

Болото 2Їдемо далі – і бачимо картину, пояснень якій вже й не знайти. Вздовж дороги, якою завозять у табори дітей, прориті канави, зрозуміло, що для прийому дощових вод. Але вони заповнені не водою, а густою і смердючою рідиною чорного кольору, що висушила рослинність обіч цих канав! Що це за болото, коли і з чого воно утворилося? Можливо, це злиті з автомашин нечистоти, але стверджувати про це можна лише після лабораторного аналізу.

Просто диву даєшся, як багато за кілька останніх років нанесено шкоди довкіллю! Ще недавно ця місцина була місцем відпочинку скадовчан. Хоч там і випасали корів, все ж любителі знаходили затишний куточок, щоб побути на природі. Тепер гнилі баюри відбивають бажання навіть наближатися до цих лісонасаджень.

Болото 3Цю історію ми змогли винести на сторінки газети завдяки небайдужій позиції скадовчан, що проживають у будинку по вулиці Горького,6. Куди тільки вони не телефонували, окрім нас! І меру, і комунальникам. За словами скаржників, диспетчер КП «Очисні споруди» попросив їх записати автомобільні номери асенізаторів – тільки так можна з’ясувати, хто коїть цю біду у курортному місті. Вже записали! І передали! А на додачу зауважили, що машини як їздили, так і продовжують їздити. Тож хочеться сподіватися, що тепер комунальникам, як і керівництву міста, ніщо не стане на заваді спіймати на «гарячому» тих, хто власноруч забруднює дитячий курорт.

Ігор Кравченко.
Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення