Я маю право жити на землі…

IMG_4585_сайтЗ 8 по 12 грудня в Україні проходить тиждень права. У Скадовському районі в ці дні підготовлено дуже насичену програму. Головним генератором ідей виступило районне управління юстиції Херсонської області на чолі з Іриною Сергіївною Сахацькою. Знати свої права, вміти їх відстоювати, поважати права інших потрібно змалку – так вважають у районному управлінні юстиції, тому і більшість заходів була присвячена роботі з дітьми.

Приміром, під час зустрічі з маленькими вихованцями дитсадків «Теремок» та «Чебурашка» дітям розповіли про їхні права на прикладі казок, а от у Скадовській школі-інтернаті пройшов урок права, під час якого Ірина Сергіївна підготувала для школярів докумен-тальний фільм про історію прав людини.

IMG_4668_сайтУ рамках тижня права в районі відбувся і цікавий флешмоб: учні 10 класу Скадовської академічної гімназії, які є членами правового клубу «Ерудит» при районному управлінні юстиції, разом з вихованцями садочка «Казка» завітали до голови районної державної адміністрації Юрія Бобилєва, голови районної ради Олега Старенького та міського голови Олександра Гавриша, аби нагадати про права дітей у нашому суспільстві. Зустрічі пройшли у неформальній і досить теплій атмосфері. Наймолодші дітлахи про свої права розповідали віршики, а старші виголошували своєрідні промови: «Ми – діти світу. Хто б не були наші батьки, де б не жили і у що б ми не вірили, поводьтеся з нами, як з рівними. Ми гідні того, щоб отримати все найкраще з того, що може дати світ. Захищайте нас, щоб ми мали змогу рости гідно і вільно».

У Міжнародний день прав людини велике свято відбулось і в Скадовській загальноосвітній школі №2. IMG_4691_сайтУ фойє навчального закладу розгорнувся справжній перформанс. Кожен бажаючий міг спостерігати, як в умілих дитячих рученятах барвисті новорічні кульки наповнюються зовсім новим, соціально значимим, змістом – на кожній із них діти написали яскравими фарбами права дитини, права людини, заклики до їх збереження. Це було дуже зворушливе видовище. Виготовлені прикраси учні школи №2 подарують діткам у садочках, аби ті вже змалечку знали свої права. На додачу школярі виготовили книжки, в яких про права дітей розповідають у малюнках.

IMG_4671_сайтПідсумком тижня права має стати «круглий стіл» за участі учнів з усіх шкіл району. Разом з фахівцями різних служб вони спілкуватимуться на тему ювенальної юстиції. Також будуть оголошені результати конкурсу поробок на тему державної символіки України, організатором якого виступало районне управління юстиції.

«Сьогодні ми намагаємося знаходити нові методи та форми залучення дітей до правового виховання, спрямованого на підвищення їх правової обізнаності. Адже чим раніше вони знатимуть свої права, чим раніше цікавитимуться тим, про що йдеться в Конституції України, тим більш юридично грамотним буде наше підростаюче покоління, а значить і все наше суспільство», – зауважила Ірина Сахацька.

Вікторія  Золотаревська.
Фото  Т.Підгородецької.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення