За «комуналку» платитимемо більше

сайт виступСьогодні в країні немає таких товарів чи послуг, вартість яких не здіймалася б угору. Дається взнаки складна економічна ситуація, зростання цін на енергоносії, стрибок курсу валют та багато іншого. Подорожчали хліб, цукор, борошно, крупи… З кінця червня платимо на одну гривню більше за проїзд у міських маршрутках. Аж ось дійшла черга і до «комуналки». Минулої середи у стінах міськвиконкому відбулися громадські слухання щодо підвищення тарифів на централізоване водопостачання, водовідведення, послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, а також з вивезення побутових відходів.
Керівники комунальних підприємств «Водне господарство» та «Очисні споруди», які надають ці послуги скадовчанам, разом зі своїми економістами звернулися до громади, аби пояснити причини необхідності підняття та-рифів.

– У тарифах на водопостачання електроенергія складає 17%, – взяла слово головний економіст КП «Водне господарство» Ольга Сілівончик. – Востаннє тариф затверджувався у 2009 та 2010 роках, і з того часу вартість електроенергії для підприємств зросла майже в 1,7 рази і продовжує щомісячно зростати. Паливно-мастильні матеріали подорожчали більш ніж удвічі. сайтРаніше відшкодування різниці у тарифах компенсувалося з державного бюджету, але вже у другому кварталі цього року компенсування було відмінено. Тому, відповідно до діючого законодавства, маємо два шляхи: або хоча б у незначних розмірах збільшити існуючі тарифи, або покласти відшкодування різниці в тарифах на міську раду.

Вартість тарифу містить у собі три складових: перша складова – електроенергія, паливно-мастильні матеріали, матеріали для обслуговування; друга складова – податки; третя – заробітна платня. Якщо ж залишити тарифи на рівні існуючих, комунальники, які зобов’язані вчасно оплачувати податки та рахунки на електроенергію, паливно-мастильні матеріали, залишаться без заробітної платні. Надавати якісні послуги ставатиме все важче, і в кінцевому рахунку страждатиме споживач.

Начальник КП «Очисні споруди» Валентина Нікішенко підтримала твердження своїх колег з КП «Водне господарство» і зауважила, що на сьогоднішній день рівень відшкодування собівартості діючих тарифів складає 62%.

– У цій ситуації ми вважаємо найбільш доцільним у тарифі на водовідведення відкоригувати витрати на електроенергію, – зазначила Валентина Володимирівна. – Це дозволить своєчасно сплачувати за електроенергію і не чіпати інші статті витрат, закладені у тариф. У результаті тариф на водовідведення зросте всього на одну гривню двадцять копійок. Що стосується вивезення твердих відходів – тут велику частину тарифу складає вартість паливно-мастильних матеріалів – бензину та дизпалива. Так само вирішено коригувати у тарифі саме цю статтю витрат.

Отже, послуги з водовідведення для населення, на одну особу, мають зрости з 4 грн 80 коп. до 6 грн.

Вивезення ТПВ у приватному секторі, на одну особу, коштувало 10 грн. 94 коп., а буде 12 грн. 04 коп. У квартирах вивезення сміття коштувало, на одну особу, 6 грн. 15 коп., а коштуватиме 6 грн. 76 коп.

Що стосується водопостачання, то вартість 1 м3 води для населення має зрости в середньому на 33%.

Економісти звернули увагу на те, що норми водоспоживання, водовідведення, утворення ТПВ залишаються незмінними.

Присутні на громадських слуханнях голови будинкових комітетів, представники громадськості доречно підняли питання якості надання комунальних послуг. Перший заступник міського голови Олег Сокольчук, який проводив громадські слухання, запропонував обговорити якість «комуналки» на окремому заході, для якого комунальні підприємства та міська рада підготують усі дані і зможуть звітувати. Водночас Олег Сокольчук був готовий озвучити всі ті заходи з модернізації сфери водопостачання та водовідведення, які вже виконані або заплановані на поточний рік:
– Що стосується водовідведення, було придбано новий відстійник для очисних споруд, і це дозволило зробити капітальний ремонт.

Загальна вартість робіт становить 623 тисячі гривень. Також проведено капітальний ремонт аеротенка, на що було виділено 85 тисяч гривень. У цьому році передбачено 60 тисяч гривень на ремонт КНС №2 та КНС №5. У сфері водопостачання заплановано 260 тисяч гривень на заміну водопроводу у східному мікрорайоні, 290 тисяч гривень – на прокладання труби по вулиці

Паризької комуни, від підйому до вулиці Комунарів. Крім цього, передбачається заміна труб водопостачання та водовідведення у будинках на загальну суму понад 100 тисяч гривень. Таку ж суму планується спрямувати з міського бюджету на благоустрій прибудинкових територій.

На завершення громадських слухань рішення про підвищення тарифів на централізоване водопостачання, водовідведення, послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, вивезення побутових відходів було прийнято. Присутні у залі скадовчани заперечень не висловлювали. Життя з кожним днем дорожчає, і хочеш-не хочеш, а доводиться з цим миритися і за все платити більше.

Тетяна Підгородецька.
Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення