За мільйон – із нечистот вода цілюща

Днями мрія курортного Скадовська втілилась у життя. Щороку фахівці санепідстанції та ще ряду контролюючих органів закидали у недоліки міській владі необхідність реконструкції другої лінії аеротенку очисних споруд. Донедавна справа на мільйон була не по силам міському бюд-жету. А 25 червня міський голова Олександр Гавриш разом з очільниками району, депутатами міської ради, фахівцями з екології та громадськістю відкрили новобудову.

У газетуПоряд із застарілою установкою нині набирає обертів нова конструкція вторинного відстійника очисних споруд (мулососу). Устаткування замовлено на харківському заводі, бетонні конструкції зводило КП «Водне господарство».

Новий відстійник у декілька разів перевищує по об’ємах та потужності. Його внутрішній діаметр – 18 м, глибина – 4,4 м, продуктивність – 160 м куб/год.

Обладнання відстійника закуплено коштом міської громади – це близько 600 тис. грн. Додаючи вартість зведення центрального циліндру, сума близька до мільйону гривень.

Супроводжуючи делегацію, міський голова повідомив, що завдяки підтримці депутатів міської ради глобальні перетворення проведено, реконструкція була вкрай необхідна місту-курорту, бо головне його багатство – це море для дітей. Олександр Васильович нагадав, що нині, завдяки співпраці з головою районною державної адміністрації Юрієм Бобилєвим, у КП «Очисні споруди» є ряд нових солідних абонентів – дитячих оздоровчих закладів місцевості Цукур. Вони раніше сплачували за прийом стоків майже втричі більше до тіньових структур, які намагалися у суді відстояти право на власність каналізаційної насосної станції у відповідній місцевості. Стоки приймали скадовські очисні споруди, а винахідлива проміжна структура забувала платити їм частку коштів від загальної суми, що бралася від оздоровчих закладів.

IMG_0034«Сьогодні мережа каналізації місцевості Цукур, яка є гіл-кою цілісного комплексу скадовських очисних споруд, втративши владу вигаданого господаря, перебуває на балансі міської ради. А нові кошти – це можливість модернізувати станцію аерації, де зараз працюють застарілі двигуни, замінити на більш економні по використанню електроенергії», – зауважив міський голова.

Під час перебування на території очисних споруд не відчувається жодних неприємних запахів з об’ємних ємностей. Усі необхідні процеси очищення відбуваються активно – подається потрібна кількість повітря до аеротенку, працює біосфера, очищення проходить всі необхідні фази. Лише очищена вода потрапляє до головної водойми Джарилгацької затоки.

За останні роки взагалі чимало зроблено на очисних спорудах. Постійно підтримується охайність території, і це видно неозброєним оком. Працюють на повну потужність двигуни, що обслуговують аеротенки. Проведено ремонтні роботи вторинного відстійника, нині діючого. При повному запуску новобудови запланована реконструкція старої установки, яка надалі буде слугувати резервною.

Ще чимало нового і корисного зроблено на територіях численних каналізаційно-насосних станцій, щороку додаються сотні метрів нових мереж. Вони будуються на умовах співфінансування нових абонентів та міського бюджету. Нові форми роботи, енергозберігаючі технології та інновації є пріоритетними у роботі міської влади на благо громади міста.

Прес-центр міської ради.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення