За Україну, її волю, за честь і славу, за народ!

IMG_4346Здавалося б, минула п’ятниця була звичайним зимовим днем. Та в селі Новомиколаївка біля місцевої школи зібралося дуже багато людей. А подія, що відбулася під стінами навчального закладу, стане однією з хвилюючих сторінок в історії села. Обласний благодійний фонд «Українські серця» разом з місцевою громадою урочисто відкрили меморіальні дошки загиблим Героям, учасникам АТО Сергію Гливому та Валерію Якущенку.

Обидва були випускниками Новомиколаївської загальноосвітньої школи, тож символічно, що пам’ятні знаки, встановлені на фасаді рідної альма-матер, нагадуватимуть про їх відданість Україні кожному учневі.

IMG_4277У почесній варті біля меморіальних плит завмерли воїни військової частини, що дислокується біля населеного пункту. Тільки легкий вітерець ледь колихав схилені знамена, коли односельці вшановували хвилиною мовчання пам’ять загиблих воїнів. Матері героїв, їх вдови і діти, очільники влади, освітяни, представники громадських організацій і духовенства застигли у скорботній тиші. Вишикувалися педагоги та учні, у дитячих долоньках мерехтіли свічки пам’яті…

IMG_4290Виступаючи на мітингу, земляки Сергія Гливого та Валерія Якущенка закликали присутніх завжди зберігати світлу пам’ять про героїв. Адже вони поклали власне життя на вівтар незалежності і свободи нашої Батьківщини. Керівники нашого району та міста принагідно подякували матерям воїнів за гідно вихованих синів, які стали гордістю всієї України.

І ось з меморіальних дошок спала завіса. Під журливу мелодію, яка вже стала своєрідним реквіємом загиблих патріотів, до пам’ятних знаків лягли десятки букетів. На жаль, вже тільки з холодного мармуру Сергій та Валерій будуть дивитися, як приходить весна до їх рідного села, як зростають діти, як трудяться люди на Новомиколаївській землі, з щирою вірою, що в Україні знову настане мирне життя.

Юрій Бондарєв.
Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення