Запитайте у мера!

Запитайте у мера_1Наше життя складається з багатьох запитань (від глобальних до дріб’язкових) і пошуку відповідей на них. Певно, й у скадовчан щодня виникають питання, які стосуються рідного міста. Скажімо, чому на моїй вулиці вчасно не вивезли сміття? Чи підвищиться наступного року вартість оплати у садочках? Як міська влада вирішує проблеми підтоплення та затоплення? Можна продовжувати до безкінечності… На шпальтах газети «Чорноморець» ми започатковуємо нову рубрику – «Запитайте у мера». Питання, які входять до компетенції міського голови, ви можете поставити, зателефонувавши до редакції, а ми обов’язково переадресуємо їх Олександру Васильовичу Гавришу. Власне, накопичені звернення наших читачів і спонукали до побудови такого діалогу. Можливо, серед порушених тем будуть і ті, які цікавлять саме вас, шановний скадовчанин.

– Олександре Васильовичу, вже багато років наше місто намагається поповнити бюджет за рахунок туристичного збору. Чи вдячна це справа?

– Скажу чесно, за кордоном туристичний збір сплачується краще, там люди до цього давно привчилися і роблять це сумлінно та добровільно. А нашим законодавством навіть чітко не прописаний механізм справляння туристичного збору. З одного боку, зборами податків займається податкова інспекція. З іншого, щодо туристичного збору все мають визначити місцеві ради… Виходить, що ми маємо утворити структуру, яка буде ходити містом, дворами (можете це уявити?) і збирати в людей гроші. Якась бабуся за рахунок двох відпочивальників мала б якісь кілька десятків гривень добавки до пенсії. А тепер прийшла міськрада (скажуть – Гавриш) та й те відібрала. А от якийсь власник міні-готелю навпаки буде казати, що двадцятеро зайвих людей у його будинку – це не відпочивальники, а родичі, і туристичного збору не платитиме взагалі. Найлегше сьогодні в цьому питанні з великими підприємствами. З ними роботу налагоджено – вони щороку перераховують кошти, а саме 0,01% від свого прибутку. Таким чином, від справ-ляння туристичного збору до міського бюджету надходить близько 100 тисяч гривень.

– Шановний мер, ми, молодь Скадовська, хочемо ходити до кіно у рідному місті. Коли в нас буде сучасний кінотеатр, бажано з технологією 3D?

– Міська рада вже давно працює над тим, щоб дати друге життя нашому кінотеатру «Скадовськ». Була навіть думка продати його. Але на сьогоднішній день прийшли до іншого рішення – створили комунальне підприємство, яке і має відродити ту стару добру традицію наших городян ходити у кіно цілими родинами. Тим паче, це історична будівля нашого міста. Наступного року, дасть Бог, добре поповнимо міський бюджет і  виділимо кошти на ремонт кінотеатру, облаштування опалення, нормального туалету, якого наразі там взагалі немає, і в подальшому, з року в рік, будемо продовжувати виділяти кошти на розвиток закладу – придбання сучасної апаратури, встановлення комфортних м’яких крісел тощо. Нехай у кінотеатрі відвідувачам продають кока-колу, попкорн… Тобто, нехай тут відчувається справжня атмосфера сучасного кінотеатру. У перспективі хотілося б, щоб скадовчанам не доводилося виїжджати на показ світових прем’єр до того ж Херсона. І я впевнений, що попит на наш кінотеатр буде не лише у курортний сезон. Сьогодні у Скадовську стільки молоді, що і взимку в залі збиратиметься до 100-150 глядачів.

– Шановний міський голова, молоді сім’ї відчувають брак соціально доступного житла. Чи планують у Скадовську найближчим часом будівництво нових багатоквартирних будинків?

– Сьогодні це проблема всієї країни, а особливо малих міст, які не мають великого підрядника для таких проектів. Але ми беремо участь у державній програмі «Доступне житло». Депутатський корпус міськради виділив дві ділянки землі у Східному мікрорайоні, вона вже оформлена, є відповідні акти на постійне користування. З міського бюджету, на жаль, ми не можемо виділити кошти на зведення нових будинків, тому що це дуже великі кошти. Але якщо у Скадовську будуть безпосередньо реалізовувати програму «Доступне житло» або ж до нас зайдуть приватні інвестори, для них відкриті всі наші двері.

– Олександре Васильовичу, влітку на базарі усе стає таке дороге, що більшість продуктів по кишені тільки відпочивальникам. А як же ми, місцеві?

– Я згоден на рахунок цін – це неправильно піднімати їх у курортний сезон. Ринкова система розвитку економіки виключає регулювання цін державою, але ж підприємці, які в цьому плані перебувають у досить вигідному становищі, мали б дбати не про підвищення, а про зниження вартості продуктів. Натомість дехто без зайвої скромності так і говорить: «Швидше б приїхали відпочивальники – ми хоча б заробимо». Я теж усе купляю на ринку і все бачу. До речі, така ситуація спостерігається й на березі моря. Дуже часто курортні послуги, які надають на набережній, не поступаються своєю вартістю кримським… Але ми ж не Крим, далеко не Крим… Адміністративно ми не можемо вплинути, тому йдемо іншим шляхом. Під час сезону, можливо, на шкоду естетиці та благоустрою, все ж дозволяємо місцевим сільгосптоваровиробникам торгувати своєю продукцією скрізь, де вони просять. Тож і аграрії заробляють, і городянам дають змогу купити дешевше.

– Минулого року у центрі нашого міста, за кінотеатром, відкрили чудовий дитячий майданчик. Територія велика, а чи буде вона розвиватися?

– Ми й цього року планували збільшити кількість атракціонів. Але, по-перше, ще не до кінця оформлена ця земельна ділянка, а, по-друге, коштів до бюджету зібрали дещо менше ніж запланували. Втім, зупинятися не збираємося. Майданчик обо-в’язково буде розростатися, з безкоштовним доступом для всіх наших дітлахів.

– Олександре Васильовичу, влітку на наших пляжах не бракує платних розваг, у тому числі для дітей. А хотілося б побільше місць відпочинку з малечею не лише поряд із морем і не лише влітку.

– Як ви помітили, сьогодні у багатьох дворах багатоповерхівок ми обладнуємо дитячі майданчики. Нехай вони простенькі, але головне, що безпечні і подобаються дітям. Ця робота буде продовжуватися. Парад карапузів, який ми проводимо щороку в Скадовську у День міста, показує, як багато у нас малечі. А значить, для них треба створювати місця, де вони будуть бігати, розвиватися і зростати.

– Усі міста розвиваються за стратегічним планом. Незабаром такий план з’явиться у скадовчан. Розкажіть про це детальніше.

– Стратегічний план – дуже потрібний документ для розвитку кожної громади, яка прагне успішного майбутнього собі та своїм дітям, онукам. Виготовляти його своїми силами коштує чималих грошей, та й навіщо створювати велосипед, коли його краще вдосконалити?! Тому ми залучили міжнародну громадську організацію, яка провела тендер, і в результаті над нашим планом працювала команда фахівців, яка розробляла аналогічні документи для великих міст України. Що дуже важливо, до розробки цієї стратегії долучилося чимало жителів міста і району. Адже ми не можемо планувати розвиток Скадовська поза контекстом розвитку всієї Скадовщини. Інфраструктура міста живиться і за рахунок розвитку району, і за рахунок сільськогосподарської галузі, і сусідніх курортних населених пунктів – це наші супутники. Скажімо, приїхали молоді батьки з дітками до Скадовська на відпочинок. Дітям мілке море довподоби, а батькам хочеться поплавати… Вони сіли в маршрутку і поїхали до Лазурного… Тож ми повинні продумати відповідну транспортну логістику, аби ці послуги були не дуже дорогі, але швидкі та якісні.

– Олександре Васильовичу, від імені всіх скадовчан, які ставили запитання, дякуємо за інтерв’ю.

Записала Тетяна Підгородецька.

Шановні читачі, якщо ви бажаєте стати учасником рубрики «Запитайте у мера», телефонуйте до редакції газети «Чорноморець» за тел.: 5-25-55, 5-22-17. Нагадуємо, відповіді будуть надані на ті запитання, які входять до компетенції міського голови.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення