Засновнику міста свято сподобалось!

Передовица большаяКоли теплий вересень починає передавати свої повноваження золотому жовтню, скадовчани святкують іменини рідного міста. Якось так непомітно для всіх склалося, що відзначення цієї дати стало найграндіознішим святом серед усіх інших масових подій і заходів нашої громади. А цього року місту-імениннику виповнилося 120 років! Перші урочисті кроки назустріч Дню заснування Скадовська було зроблено за кілька днів до торжества.скадовськи памятник

Велопробіг на честь 120-ї річниці заснування міста організували Скадовська міська рада та громадська організація «Мир дому» спільно з районною громадською організацією «Скадовщина – мій рідний край». Це був наймасовіший велопробіг в історії нашого міста. Стартуючи зі Скадовської гімназії, понад сотня спортсменів (діти, вчителі, батьки, громадські діячі) успішно подолали 5-кілометровий маршрут і віддали шану пам’яті засновника нашого міста Сергія Балтазаровича Скадовського.

гимназияТого ж дня відбулося урочисте вручення нагород переможцям двомісячника по благоустрою міста. Найсумлінніші городяни та колективи отримали почесні грамоти, відзнаки міського голови та виконавчого комітету міської ради. Адже їхні оселі – окраса наших вулиць!Караоке

Надвечір п’ятниці увагу скадовчан привернули учасники розважального шоу «Караоке у Скадовську» на центральній площі нашого міста. Ведуча заходу – начальник районного відділу культури і туризму Ольга Миронець створила святковий настрій усім перехожим, а найбільш активні з них спробували свої вокальні можливості перед мікрофоном. Найспівучішою виявилася молода мешканка нашого міста пані Олеся, вона й отримала головний приз – сучасну електродуховку.

Конкурс співаків пройшов на високій патріотичній хвилі, зібрані у капелюх гроші було передано для бійців, котрі захищають Україну у зоні АТО. Взагалі ж, кожен учасник був нагороджений, а про подарунки для них подбали у міській раді та торговельній мережі «АТБ». Тут же телестудія «Обрій» люб’язно надала можливість усім охочим привітати знайомих і рідних зі 120-річчям міста.IMG_4780

А в суботу, коли відбулося найбільше святкових подій, вже з самого ранку справжні господарі і господині могли робити зимові припаси на ярмарку, організованому радою Скадовського майдану. Частину виторгу було передано на потреби воїнам, що беруть участь у бойових діях на Сході України.велосипед
Треба висловити слова вдячності й учасникам видовищного змагання кінного спортивного клубу «Терсан». Вершниці впевнено залишали позаду високі бар’єри, демонструючи витримку, фізичну витривалість і «залізні» нерви, оскільки змусити коня стрибати через перешкоду іноді нелегко.

А на центральному стадіоні розгорнувся ярмарок місцевих виробників, глядачі оцінювали роботи членів фотоклубу «Парус», милувалися творами декоративно-ужиткового мистецтва вихованців Центру дитячої та юнацької творчості. Високо у святковому небі літали змії аерокосмічної групи «Галактика».

Нарешті, на годиннику майже 16 година – розпочинається грандіозне свято! На центральний стадіон урочисто вступає святкова барвиста колона скадовчан. Працівники підприємств, школярі, спортсмени, службовці несуть у руках державні прапори, плакати і кольорові кульки – здавалося, наче веселка заграла. Кожна хвилина перебування на стадіоні наповнена любов’ю, радістю, величезною кількістю позитивних емоцій та приємного спілкування.Передовица маленькая

Конкурс дитячих візочків котрий рік поспіль дивує невичерпною фантазією. Захоплення глядачів викликав замок, з віконця якого визирала маленька принцеса, вітрильник «Україно, вперед!», вулик із бджілками, українська піч, гроно винограду – ось, у що змогли перетворитися звичайні візочки під вмілими руками. Перше місце, до речі, присуд-жено Софії Прекрасній (родина Островських).

Міський голова Олександр Гавриш проголошує вітальне слово скадовчанам до 120-річчя нашого міста: «Хочу відзначити, що ми ще на початку славного шляху Скадовська. Ми отримали статус міста-курорту державного значення, міста, що має добрі традиції та стрімко розвивається, та це лише аванс, який не підтверджено до кінця. Тому кожен із нас, мешканців міста, має зробити дуже багато у різних напрямках міського життя. Та головне – це добре ставлення один до одного, до гостей, до власного житла і свого міста. Від того, як ми любимо власний дім і нашу країну, залежить спільне благо.

Бажаю, щоб скадовчани жили під мирним небом, щоб здійснилося все, чого кожен для себе, своїх дітей та онуків бажає. Миру нам і злагоди, гармонії життя і порозуміння! З цим громада Скадовська буде розвиватися і дивитися у майбутнє із впевненістю у завтрашньому дні», – завершив голова своє привітання.
Також скадовчан із Днем міста привітав голова районної державної адміністрації Юрій Бобилєв, побажавши нашому місту процвітання і найщасливішого безхмарного майбуття.

коляскаПеребуваючи на святкуванні 120-річчя міста, усі бажаючі могли скуштувати святкового кулешу, яким щедро пригощали працівники міської ради, гарячої юшки від «губернатора» острова Джарилгач Василя Гавриловича Знахаренка, плову від колективу ДП «ДГ Інституту рису НААН України». Наша громада нагадувала велику родину, що зібралася за спільним столом у ту чудову мить єднання, коли всі живуть одними помислами.кони
Після цього гостей розважали співаки і танцюристи. На глядачів чекав «водоспад» професійно виконаних художніх номерів. Родзинкою цьогорічного торжества стало те, що на нього завітав сам засновник міста С.Б.Скадовський (його роль блискуче виконав Анатолій Волошин, директор районного будинку культури). Привітавши скадовчан зі святом, він передав їм символічний ключ від міста. Свято заснов-нику сподобалось! А інакше й не могло бути, адже в Скадовську живуть люди, які вміють чудово поєднувати працю на благо рідного міста та відпочинок.

А на завершення свята на честь 120-річчя Скадовська небо щедро «вибухнуло» різнобарвними спалахами феєрверку. Нехай таким же яскравим буде майбутнє нашого міста!

Юрій Бондарєв.

Фото автора
та Наталії Тангел.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення