Завітала осінь на ярмарок

ярмарок 1_сайтОсінь, як справжня господиня, почала наводити свій одвічний порядок. Вона хазяйнує скрізь, куди не глянеш: у лісах і садах, на полях і городах. Щедра пора року принесла червонощокі яблука, медові груші, солодкий виноград, капусту, картоплю, моркву, цибулю і безліч інших дарів – усе те, що вирощується сільськими трудівниками. Завітала золота осінь 30 серпня і на ріг вулиць Поповича та Радянської, де традиційно проводяться сільськогосподарські ярмарки.

Порівняно з попередніми роками, нинішній ярмарок, можливо, у когось викликав бажання бачити його багатшим, щедрішим та гомінкішим. Однак не слід розчаровуватися. Проведений за ініціативи голови районної державної адміністрації Юрія Бобилєва та за сприяння управління агропромислового розвитку районної державної адміністрації, цей захід поєднав можливості вигідної покупки та змістовного відпочинку від буденного життя.

Звичайно, всіх цікавить просте для жителів степового краю питання: чому немає дешевих кавунів і динь? Як пояснюють аграрії Херсонщини, головною причиною неврожаю стала несприятлива погода. В основному баштани засіваються насінням гібридів закордонної селекції. А цього року посіви баштанних виявилися не готовими до екстремальних погодних умов. Холодні травень та червень змінилися спекотними липнем та серпнем, що негативно позначилося на розвитку та дозріванні солодких плодів. Отож, смугасті кавуни все літо тримали високу ціну, і нижче 2 гривень за кілограм їх не продавали. Дині коштували ще дорожче.

ярмарок 2_слайдерЛише на скадовському ярмарку минулого тижня можна було пригадати минулорічні ціни. Тут великі кавуни продавалися по гривні за кілограм, а менші – взагалі по 50 копійок! Добірні спілі помідори можна було придбати по 2 гривні за кілограм, так само коштувала і крупна цибуля хорошої якості. Нижче ринкової ціни продавалась олія – 13 гривень за літр. Що ж до решти продуктів, то їх також можна було придбати за доволі лояльними цінами.

Свіжими і смачними ковбасами та м’ясними рулетами порадувала господинь виставка приватного підприємства «Афанасієвська», біля якої жваво товпилися покупці. На диво чистий і запашний мед пропонувало приватне підприємство «Нагорний». Широкий асортимент свіжих хлібобулочних виробів запропонували працівники Скадовського хлібокомбінату.

Задоволені були майже всі покупці. Проте дехто був розчарований відсутністю більшого асортименту недорогого борошна, круп, зерна та зерносуміші – нині ці продукти беруть про запас. Що ж, організаторам та учасникам майбутньої ярмарки слід врахувати ці побажання.

І все ж люди висловлювали вдячність працівникам СТОВ «Восход», ТОВ «Воло-димирівка», фермерам В.Соценку, В.Денісову, О.Максименку, О.Давидьку за те, що вони не забули порадувати городян своєю продукцію. Подяки заслуговують також працівники хлібокомбінату, особистих селянських господарств Таврійської, Улянівської, Тарасівської, Шевченківської сільських рад, ПП «Коробчук», «Афанасієвська» та «Нагорний», котрі виставили на продаж якісні та смачні продовольчі товари.

Відвідувачі нинішньої ярмарки сподіваються, що подібні торги у майбутньому ще порадують скадовчан вдалими покупами.

Юрій Бондарєв.
Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення