Здрастуй, школо!

передовиця_слайдерЯкщо перша позолота торкнулася листя на струнких скадовських тополях, значить знову на шкільний поріг завітало свято 1 Вересня – звична, проте кожного разу незвичайна для дорослих і дітей подія. Адже День знань про-буджує у душах дорослих щемливі спогади про роки навчання, а малеча з неперпінням чекає зустрічі з незвіданим шкільним світом.

Щойно вступаєш на шкільне подвір’я, а особливо своєї, рідної школи, одразу ж охоплюють душу хвилюючі почуття. Дорослим трохи дивно бути тут, так би мовити, з іншого боку святкової сцени, коли вони вже не учасники дійства під назвою «шкільне життя», а глядачі. Зацікавлені, небайдужі, схвильовані, розчулені, але глядачі. Разом із тим, не покидає відчуття повернення у минуле: на те саме шкільне подвір’я, у той чарівний світ, з якого майбутнє видається безхмарним і щасливим.
Втім, нинішнє вересневе свято у школах нашого району пройшло під знаком розуміння політичної ситуації, яка склалась у нашій країні – не було пишнот і красномовства. Вітаючи школярів Скадовської загальноосвітньої школи №2, голова райдержадміністрації Юрій Бобилєв зазначив, що новий навчальний рік розпочинається у напружений час, а тому всім учням слід перейнятися відповідальним ставленням до навчання та виховувати у своїх душах почуття патріотизму і відданості Батьківщині.

гимназия_сайтТак само говорили всі гості свята, а старшокласники наче підхопили цей настрій, показавши хореографічну композицію з державним прапором та українськими рушниками небаченої довжини – їх тримали цілими класами. Щирими оплесками привітали гості першокласників, котрі несміливо вступили на шкільне подвір’я і влились у свою нову родину. «Першачків» у цій школі 46, а загалом у нашому районі поріг першого класу переступили 472 дитини. Треба сказати, що нинішнього навчального року у школах району сядуть за парти ще й діти біженців з міст зони проведення антитерористичної операції та Криму. Зокрема, у Скадовську гімназію прийшли 14 дітей, школу №2 – 21, школу №3 – 3, Лазурненську – 6 та Широківську – 2 учнів.

Щиро і задушевно розпочали святкувати перший шкільний день у Скадовській гімназії. Запрошені гості мали змогу побачити театралізоване свято, у яке педагоги і школярі вклали не просто душу, а й неабиякі таланти і фантазію. Хвилюючою подією став перший дзвоник для 64 дівчаток і хлопчиків – наймолодших гімназистів, котрі при-йшли у перший клас. Справжнє захоплення викликали випущені у небо жовті та блакитні кульки, що символізували мир у нашій країні.

Урок миру, проведений в актовій залі Скадовської гімназії, звичайно ж, зміцнив громадянську позицію кожного, хто на ньому побував. На стелажі було виставлено літературу, з якої можна військові_сайтдізнатися все про витоки українського народу, його звичаї і традиції, про історію української держави. Виступи старшо-класників, пісні, вірші і танці, витримані у національному дусі, створили атмосферу відповідальності за долю рідної Вітчизни. І коли ведуча звернулася до гостей свята з простим запитанням, як кожен з них розуміє поняття патріотизму, то почула відповіді, які зачепили за живе. Голова райдержадміністрації Юрій Бобилєв висловився, що патріотизм має бути особистою рисою характеру кожного українця, і лише за такої умови можлива побудова справді демократичної і вільної України. Директор гімназії Ганна Соценко запевнила, що той, хто не любить свою країну, не здатен любити по-справжньому нікого і нічого. Начальник відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Володимир Давиденко сказав, що патріотизм – це готовність примножувати честь і славу Вітчизни.

Після урочистостей почесна делегація учнів гімназії на чолі з секретарем міської ради Ольгою Бутенко та директором гімназії Ганною Соценко поїхала до військових частин, що базуються у місті. Усі дякували військовим за ратну справу у складний для країни час. А з нагоди свята подарували воїнам торти й рулети домашнього приготування (їх цілу ніч напередодні випікали Мара та Ангеліна Погосян, ідею ж пригостити воїнів подала і втілила у життя Ольга Бутенко).

Змістовно і цікаво пройшов День знань у Скадовській школі №3. Тут за давньою традицією зустрілися всі покоління випускників і педагогів. Разом дружно привітали маленьких зніяковілих першокласників. Їх у цьому році 74. Вихованці школи художніми виступами створили у кожного присутнього відчуття гордості за рідну школу, поваги до нашої України та її народу.

У всіх навчальних закладах стояли скриньки для добровільних внесків на допомогу Збройним силам України. Школярі міста і району підтримали всеукраїнську ініціативу «Замість квітів – допомога армії». І хоча букетів на святі було небагато, воно не стало від цього менш урочистим і яскравим.

Юрій БОНДАРЄВ.
Фото автора та Вікторії Золотаревської.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення