Життя за покликанням

У культурному житті скадовської громади Валерій Федорович Білошапко займає особливе місце. Шанувальники його таланту, без сумніву, закохані у джаз. А це особлива музика, котру, як вважають любителі, неможливо вивчити по нотах, оскільки джаз є творчістю виконавців. Загадка у тому, що в джазових творах переважає креативний початок, який у поєднанні з імпровізацією артиста дає розвиток безлічі стилів і напрямків.

Білошапко 6Отож, Валерій Федорович вважає, що джазова музика створена для інтелектуалів. Якщо це відповідає істині, то у нашому місті, дійсно, багато інтелектуалів. Адже під час фестивалю «Джаз над морем», який щорічно проходить у Скадовську, велика зала районного будинку культури переповнена шанувальниками цих оригінальних музичних творів.

У ці дні Валерій Федорович відзначив 50 років свого життя. Ще з п’ятирічного віку він почав освоювати музичні інструменти, адже ріс у родині, де завжди шанували музику. Шкільні роки у Горностаївській середній школі промайнули теж за улюбленим захопленням – спочатку брав участь у шкільних концертах, а старшокласником вже керував вокально-інструментальним ансамблем «Резонанс». Коли ж прийшов час служити в армії, знову таки не розминувся зі своїм покликанням. Він грав у складі духового оркестру Почесної варти Тихоокеанського флоту!

Після служби Валерій Білошапко навчався у Київському державному інституті культури ім.Корнійчука. Студентські роки пролетіли швидко – і ось на руках диплом та направлення у Скадовськ, на рідну Херсонщину.

БілошапкоУ приморському місті випускник почав працювати художнім керівником, через півроку він уже незмінно керував духовим оркестром. У 2000 році здійснив давню мрію – створив дитячий джаз-оркестр. Мабуть, не випадково ця подія співпала із заснуванням у нашому місті джазового фестивалю. Відтоді кожного року скадовські джазмени є активними учасниками фестивалю «Джаз над морем» й отримують нагороди за іскрометно виконані композиції і твори.

Півроку тому Указом Президента України Валерія Федоровича Білошапка відзначено державною нагородою – йому присвоєно звання «Заслужений працівник культури України». Колеги щиро привітали ювіляра з таким визнанням його творчої роботи. А з нагоди святкування 50-річчя зичать ще багато-багато років цікавої творчої праці, міцного здоров’я, наснаги і натхнення на кожен день життя!

Юрій Бондарєв.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення