Золото степу вже на токах

Стихає у полі гуркіт комбайнів. Вони вже покидають поля, але ненадовго, щоб підремонтуватись і приступити до збирання соняшнику. Жнива завершено, а про їх хід і результати кореспонденту нашої газети розповів начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Дмитро Анатолійович Коваленко.

Фото до інтервью– Скадовські хлібороби вже зібрали врожай хліба на полях нашого району. Як пройшли жнива? Чи не було таких випадків, як в інших районах області – зерно крали з фермерських полів, збираючи його комбайнами?

– Ні, таких випадків у нашому районі не було. Загалом жнивна кампанія пройшла за сприяння спеціально створеного оперативного штабу, успішно і без втрат. Не було пожеж на нивах, обійшла стороною наш район і стихія. Щоправда, йшли дощі, але вони суттєво не вплинули на хід збирання хліба.

– Колись у нашому районі любили вживати вислів «битва за врожай». Так-от, які сили нинішнього літа були задіяні у цій «битві»?

– На поля району вийшло 167 комбайнів. Середнє навантаження на один комбайн становило 142,8 га. З наявних 167 комбайнів, які брали участь у збиральних роботах, 41 зернозбиральний комбайн належать сільськогосподарським підприємствам, 13 – фермерським господарствам і решта 113 – у власності господарств населення. За минулий та шість місяців поточного року аграріями району придбано 37 високопродуктивних зернозбиральних комбайнів іноземного виробництва, які були у користуванні. Після проведення відновлювальних ремонтів використання зазначених машин на полях району дозволило зменшити сезонне навантаження на один комбайн. У збиральних роботах також було задіяно до 150 тракторів, 10 копнувачів, 90 вантажних автомобілів та 100 тракторних причепів. Техніка була укомплектована для двозмінної роботи, забезпечена іскрогасниками та первинними засобами пожежогасіння.

– Кажуть, не той хліб, що в полі, а той, що в коморі. Де зберігаються зібрані пшениця, жито та ячмінь?

– Зерно приймали зернотоки великотоварних підприємств у кількості 15 одиниць та складські приміщення фермерських господарств. Усі вони були заздалегідь підготовлені до приймання зерна нового врожаю. Крім того, сільськогосподарське підприємство «Чорноморське» надавало послуги з доробки та зберігання зерна господарств населення.

– Ще одне питання: яка якість цьогорічного збіжжя?

– Стан зібраного зерна цілком задовільний. Ще напередодні посівної кампанії спеціалісти управління Держпродспоживслужби у Скадовському районі виконали відповідні роботи на насіннєвих ділянках сільгосппідприємств. Було проведено ґрунтові обстеження насіннєвих посівів зернових культур, апробацію, відбулася нарада з головними агрономами сільгосппідприємств щодо забезпечення насінням зернових культур сільгосптоваровиробників району під посів урожаю 2017 року. До цієї справи підійшли серйозно, тож результати непогані.

– Сьогодні на календарі 1 серпня. Чи багато ще роботи у жниварів?

– Та вже майже немає. Станом на 27 липня жнива в районі завершено. Було скошено ранніх зернових культур з площі 23851 га, що складає 100 відсотків до плану з врожайністю зернових 29,4 ц/га. А конкретно – озимої пшениці 10251 га (100%) з врожайністю 30,5 ц/га, озимого ячменю 2360 га (100%) з врожайністю 28,8 ц/га, ярого ячменю 10709 га (100%) з врожайністю 29 ц/га. Також повністю скошено й обмолочено горох на площі 178 га з врожайністю 27,8 ц/га, овес на площі 200 га з врожайністю 15,3 ц/га та озиме жито – 152 га з врожайністю 18,0 ц/га. Сільгосптоваровиробниками завершено збирання озимого ріпаку, якого зібрано з площі 438 га з по 23,2 ц/га.

– Звичайно, читачів нашої газети зацікавить питання: хто з хліборобів району досяг найвищого ужинку?

– Найкращий врожай ранніх зернових та зернобобових культур у цьому році зібрано в господарствах ДП «ДГ Інституту рису НААНУ». Тут валовий збір склав 3020 тонн, середня врожайність по підприємству сягає 73,1 ц/га. На другому місці – СТОВ «Більшовик» з валовим збором 3215 тонн і врожайністю 42,9 ц/га.

Найбільше намолочено зерна екіпажем Сергія Леонідовича Губанова із СТОВ «Більшовик»: з площі 444 га зібрано 1848 тонн зерна комбайном «Нью Холланд». На другому місці екіпаж Дмитра Валентиновича Коптєва із ДП «ДГ Інституту рису НААНУ», котрий на комбайні «Дон-1500» зібрав 448 тонн зерна.

Бесіду вів Юрій БОНДАРЄВ.
Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення