Зустрічаймо Великдень, як істинні християни

Нарада з церквами_сайтДобігає кінця сьомий, як його ще називають, страсний тиждень Великого Посту. У ці дні християни постяться за найсуворішим приписом, ревно моляться і ходять до храму. Це особливий час, коли кожен з нас має замислитися над своїм життям, вчинками і думками, попросити прощення у тих, кого скривдив, і вибачити найбільші і найдавніші образи іншим. Адже що може бути краще, аніж відчуття, що ми зустрічаємо свято Воскресіння Христового духовно очищеними, у злагоді і взаєморозумінні?!
Ось і 8 квітня за один стіл сіли представники чи не всіх конфесій, що є у нашому районі: Українська православна церква (Київський патріархат), Українська православна церква (Московський патріархат), Українська греко-католицька церква, Українська Автокефальна Православна Церква, Незалежна помісна церква повної Євангелії «Алілуя». Запросив їх до діалогу голова районної державної адміністрації Юрій Бобилєв. Лічені дні віддаляють нас від Великодня, і в якій атмосфері пройде це свято, залежить від злагоджених дій священнослужителів, місцевої влади та різних служб.

Відкриваючи нараду, голова райдержадміністрації звернувся до очільників релігійних громад: «Церква залишається тим інститутом суспільства, якому найбільше довіряє громадськість. А наш край залишається прикладом, де мирно і толерантно живуть представники різних релігійних конфесій. Сподіваємося, що така ситуація на Скадовщині залишатиметься й надалі».

На жаль, не все сьогодні спокійно у нашій державі, а тому дуже важливо, аби величне свято Воскресіння Христового, яке збирає у храмах тисячі людей, пройшло у мирі і злагоді. Великодньої ночі у районі разом з вірянами не спатимуть правоохоронці та еменесівці, які відповідно забезпечуватимуть громадський порядок і будуть напоготові у випадку загрози виникнення надзвичайних ситуацій. Про свої робочі плани присутніх поінформували керівники районного відділу міліції, управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Херсонській області та громадської організації «Скадовська сотня народної Самооборони».

Під час обговорення підготовчих заходів до Великодня за круглим столом запанувала приязна атмосфера, в якій очільники конфесій заговорили і про наболіле: відносини добросусідства між церквами, вплив ситуації в країні на діяльність священнослужителів, ставлення до учасників АТО з боку різних конфесій, вільний доступ до каплички, що на міському кладовищі, для парафіян різних церков та багато інших питань. Так у численних запитаннях і відповідях народилася спільна ідея – після Великодніх свят зібратися у такому ж і навіть більшому складі на розширеній нараді.

Присутні були одностайні у думці, що церква не повинна займатися політикою, вона має вести людей до духовного розквіту. У свою чергу голова районної державної адміністрації акцентував на тому, що гібридна війна, розв’язана в Україні, має стати об’єднуючою лан-кою для нашого суспільства. Живучи в одній країні, всі ми, незалежно від релігійної приналежності, повинні шукати компроміси і берегти нашу Батьківщину.

Звичайно ж, не можна було оминути увагою ще одну проблему – розуміння пересічними громадянами істинного значення свята Воскресіння Христового. Аби врятувати людство, Ісус поніс великі страждання і був розіп’ятий на хресті. Свято Воскресіння Христового хоча й радісне, але сповнене смутку через страсті Господні. На жаль, чимало людей наповнюють Великдень іншим змістом – хибним і гріховним. У неділю вдосвіта дехто йде до храму освячувати великодні символи вже напідпитку, протягом дня влаштовує справжні народні гуляння, а ввечері весело пританцьовує у місцевому барі. Усі конфесії засуджують таку поведінку у Великодні дні. Ось чому, користуючись нагодою, наприкінці засідання круглого столу очільники церков вирішили через районну газету звернутися до жителів нашого міста і району із закликом святкувати Воскресіння Христове як істинні християни – у молитві, з чистими і світлими думками, наповнюючи своє життя добрими справами і вчинками. Так, як заповідав Христос.

Тетяна Підгородецька.
Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення