Звалище морських грунтів – за межі Джарилгацької затоки

30 червня у залі засідань Скадовської районної ради відбулися громадські слухання стосовно визначення нового місця для морського відвалу ґрунтів експлуатаційного днопоглиблення об’єктів Скадовського морського торговельного порту. Йшлося про екологічні наслідки запланованої діяльності.

Вже не один рік у владних колах району, із залученням портовиків та екологів, йдеться про необхідність перенесення існуючого морського звалища грунтів. Зараз після чищення дна акваторії морського порту ці ґрунти накопичуються у визначеному місці Джарилгацької затоки, у декількох кілометрах від берега. Необхідність перенесення звалища викликана тим, що діючий відвал ґрунтів частково знаходиться у межах санітарно-курортної зони міста.

Альтернативне місце дампінгу ґрунту буде за межами Джарилгацької затоки, приблизно за 9 км від острова Джарилгач, у бік відкритого моря, на нинішній якірній стоянці суден.

порт

В обговоренні цього питання 30 червня взяли участь голова районної ради Олег Старенький, міський голова Олександр Яковлєв та громадськість. Керівники міста і району підтримали портовиків у їхньому починанні і висловили сподівання, що перенесення звалища відбудеться якнайшвидше. І хоча для підприємства новий дампінг – задоволення не з дешевих, втім екологічна сторона цього питання переважає грошові втрати. Майже одноголосно рішення про перенесення звалища було прийнято громадськими зборами.

Користуючись нагодою Олег Старенький, Олександр Яковлєв та голова райдержадміністрації Віктор Турик привітали скадовських портовиків з Днем працівників морського та річкового флоту. Найкращим з них були вручені грамоти та цінні подарунки.

Вікторія Мелешко.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення