14 ЖОВТНЯ – ПОКРОВА ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ

Покрова Пресвятої Богородиці – це головне осіннє християнське свято, історія якого бере початок з подій далекого 910 року в Константинополі. Під час всеношної молитви серед віруючих у храмі перебували святий Андрій Блаженний та його учень Єпіфаній. Їм явилася Пресвята Богородиця, яка пливла у повітрі в ясному небесному сяйві в оточенні ангелів і святих.

народний календарРазом із Богородицею вони побачили Іоанна Хрестителя та Івана Богослова. Богоматір помолилася разом із віруючими, після чого зняла зі своєї голови блискуче покривало, яскравіше за сонячні промені, і розстелила над усіма людьми, що перебували в церкві. Тим самим Покров Богородиці захистив їх від ворогів видимих і невидимих. Дивовижна поява Пресвятої Богородиці з покровом у руках підбадьорила греків і додала їм сил у тяжкій боротьбі проти сарацинів, в якій вони здобули перемогу, і місто було врятовано від ворогів.

В Україні щорічно 14 жовтня відзначається День українського козацтва, приурочений до свята Покрови Пресвятої Богородиці. А з 2015 року цей день став ще й офіційним вихідним на честь святкування Дня захисника України.

Що потрібно робити у свято Покрови Пресвятої Богородиці?

У цей світлий день віруючі звертаються з молитвою до Богородиці, просячи тим самим у неї міцного здоров’я, допомоги, підтримки та захисту, а також сприяння в сімейному житті і, звичайно, в коханні. Прийнято вважати, що протягом усього року Богородиця оберігає прохача, покриваючи його своїм невидимим покровом.

14 жовтня дівчина, яка щиро бажає вийти заміж, може прийти до церкви до початку святкового богослужіння, поставити свічку біля ікони Покрови Пресвятої Богородиці та попросити її про заміжжя, а також про щасливе сімейне життя. Сімейні пари можуть прийти у свято до храму для того, щоб також попросити милості і заступництва Матері Божої.

Цього дня прийнято робити дари бідним і сиротам, а також обкурювати оселю димком від підпалених гілочок яблуні або вишні – для благополуччя й удачі.

Чого не можна робити у свято Покрови?

Як і в будь-яке релігійне свято, на Покрову Пресвятої Богородиці не можна виконувати серйозну господарську роботу, а також багато домашніх обов’язків: будувати, копати, прибирати, прати, шити, в’язати, гладити. У свято Покрови не можна лихословити, лаятися з людьми, вживати алкогольні напої, бажано навіть не готувати щось серйозне до пізньої вечері. Бажано всією сім’єю піти до церкви, поставити свічки, помолитися і попросити Богородицю про заступництво.

Покрова: прикмети про погоду

Назву свята Покрови пов’язують у народі з першим інеєм, який, як Покров Пресвятої Богородиці, вкриває землю в цей час. А тому багато прикмет на Покрову пов’язані саме з погодою і пророкуванням, якою буде зима в поточному році.

– Якщо на Покрову відлітають журавлі, то зима буде ранньою і холодною.

– Якщо дуб і береза на Покрову скинуть усе листя, то рік буде легкий, а якщо не все – до суворої зими.

– До Покрови – осінь, після Покрови – зима.

– Якщо на Покрову вітер південний – зима буде теплою, північний і східний – холодною, західний – сніжною.

– Якщо на Покрову падає сніг, то і на Дмитра (8 листопада) піде сніг, а якщо снігу не буде, то і на Катерини (7 грудня) снігу не буде.

– Яка погода на Покрову, такою вся зима буде.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення