Чарівні барви козацького свята

DSC_0034_сайт«На світі сіл багато різних, звучать їх славні імена, але Радгоспне – це Радгоспне, на світі кращого нема!», – ось так патріотично засвідчують юні жителі свої почуття до рідного села на почату фестивалю «Степ і воля – козацька доля». DSC_0166_сайтТа й хто б у цьому сумнівався?

DSC_0189_сайтDSC_0170_сайтЩе коли наш автобус завернув на широкий майдан біля Радгоспненського будинку культури, склалося враження, що історія перенесла скадовських гостей у минуле. У ті славні часи, коли козаки у своїх кошах Дніпром умивалися, степом укривалися, а в голови гори слали… Усе навколо нагадувало гамірний козацький табір: охороняли спокій насторожені козацькі гармати, над багаттям закипав у котлах куліш, снували групи козаків (щоправда, у сучасних одностроях) з прапорами. Єдине, чим відрізнялася ця радгоспненська Січ в мініатіюрі від справжньої, так це присутністю жінок.Вони накривали святкові столи власноруч приготованими стравами, а тому були дуже доречними у цій чоловічій «республіці».

Аж ось сільський голова Василь Козак, вбраний у козацький жупан, та чарівна ведуча свята, творча працівниця районного будинку культури Наталія Яковлєва оголошують про початок фестивалю. Цій події одразу відсалютували гармати, злетіла у небо ракета, у недосяжній високості затріпотів державний український стяг (найвищий цього дня в Україні!), а музиканти дружно вдарили козацький марш. Привітали радгоспненців голова районної ради Олег Старенький та перший заступник голови райдержадміністрації Ольга Миронець, сотник Скадовської сотні народної самооборони Володимир Куріков. І фестиваль, на який припав ще й день села, розпочався…DSC_0088_сайт
Нас єднають віра і традиції, мова і земля… А ще єднають пісні, якими щедро обдарували гостей фестивалю художні колективи майже з усіх будинків культури нашого району. Єднає і мова запальних танців, які представили юні танцюристи, єднають народні пісні, виконані самобутніми фольклорними ансамблями. Єднає і прапор – синій, як море, і золотий, як сонячний день.

Та, без сумніву, найбільш об’єдналися душі гостей і господарів села, коли сільський голова Василь Козак викликав на сцену земляків, оборонців України на східних рубежах. Вони, сучасні лицарі козацької слави, хоч і виглядали трохи зніяковілими від загальної уваги, та все ж дуже відчутною була патріотична хвиля настрою, яким вітали земляки учасників антитерористичної операції.

На завершення свята майдан перетворився на великий танцювальний простір. Гриміла музика, пригощалися традиційними народними стравами та кулішом діти й дорослі, всі разом розважалися щиро, від душі, як і належить нам, українцям, гостинним і працьовитим людям.

Радгоспне – наче маленька крапелька великої держави. Однак це село з його мешканцями є важливою часткою українського народу, якому степ і вільне козацьке життя дорожче понад усе.

Юрій Бондарєв.
Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення