Кому відпочинок, а кому зайвий клопіт

сайт_Скадовське мореУ курортні місяці кількість населення нашого міста зросла в рази, і це помітно з першого погляду. Без сумніву, така ситуація тішить усіх: продавців кукурудзи на пляжах, таксистів, торговельників на ринку, персонал готелів і ще дуже багатьох учасників курортного бізнесу. Та є категорія людей, котрі з нетерпінням чекають закінчення курортного сезону, щоб нарешті зітхнути з полегшенням. Це – скадовські медики.

– Велика кількість гостей у нашому місті для моїх колег означає додаткове навантаження, – ділиться думками головний лікар Скадовської центральної районної лікарні Віктор Турик. – Лікарі стомлені великою кількістю пацієнтів. У період оздоровчого сезону до прийомного відділення ЦРЛ щодня звертається від 20 до 50 осіб. Не менше звернень і під час нічних чергувань. Штат центральної районної лікарні розрахований на місцеве населення, але влітку, через приїзд відпочивальників, доводиться надавати медичну допомогу без перепочинку. Напружено працює весь персонал. І навіть шкода, що немає можливості для достойної винагороди понад-нормової праці наших медиків.

За словами Віктора Ананійовича, люди звертаються до лікарні з багатьох причин. У період спеки різко зростає ймовірність інсультів та інфарктів. Збільшилася кількість травм і нещасних випадків, у тому числі й на воді. Загострилися хронічні хвороби, на які страждають люди старшого віку.

– Окремо звертаюся до молодих мам, – зауважує головний лікар. – З настанням літа зростає небезпека кишкових захворювань. Уважно стежте за тим, аби ваші діти дотримувалися гігієни. Слід ретельно мити руки, фрукти та овочі, стежити за свіжістю і термінами придатності продуктів. А головне – не годуйте дітей сумнівною їжею з вулиці, яка шкодить дитячому здоров’ю, аби тільки малюк втамував почуття голоду і більше не турбував батьків. Додам і кілька застережень для вагітних жінок. Спекотна погода може призвести до зневоднення організму, а це, у свою чергу, стимулює передчасні пологи або викидень. Такий випадок мав місце минулого тижня. Ще одне: буває, люди потрапляють до лікарні наприкінці відпустки, коли вже всі гроші витрачені. Через це вони не можуть придбати якісні ліки, тож виникають проблеми з лікуванням. Також не слід забувати, що влітку респіраторні захворювання переносяться важче, ніж іншої пори року, а захворіти на них навіть легше, ніж узимку. Тому бережіться протягів, не зловживайте холодними напоями і дотримуйтеся температурного режиму. Пам’ятайте: влітку слід зміцнювати власне здоров’я, а не завдавати організму стресів і травм. Тому не створюйте зайвих клопотів і собі, і лікарям.

Юрій Бондарєв.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення