Правічна і нескорена земля наша

Мітинг 2_сайтНа тлі пронизливо синього неба тріпочуть золотими листочками клени – ніби у державний прапор зливаються кольори осені. Тепла і погожа осінь тепер владарює на вулицях міста.

2 листопада скадовчани різних поколінь, представники трудових колективів зібралися разом на алеї Слави, щоб відзначити священну для наших земляків дату – День визволення України та міста Скадовська від фашистських загарбників. 72 роки тому у цей день воїни 88-го гвардійського стрілецького полку, що входив до складу 33-ї Гвардійської дивізії 2-ї гвардійської армії, зайшли у наше приморське місто, повернувши його мешканцям таку жадану свободу і мир.

Минають роки, але ця подія непідвладна часу. Вона вписана в історію Скадовська і району золотими літерами. Ось і під час літературно-музичної композиції перед очима присутніх ніби промайнули буремні роки Другої світової війни та героїчні подвиги воїнів, завдяки яким було звільнено нашу землю від лютого ворога.
Голова районної державної адміністрації Віктор Турик подякував ветеранам за мужність, за героїчний подвиг у боротьбі за визволення України та нашого міста, який став прикладом у вихованні підростаючого покоління. Сьогодні, як і 72 роки тому, нам доводиться боронити свої кордони, і вже внуки та правнуки воїнів проявляють мужність та справжню любов до своєї Батьківщини під час неоголошеної війни на сході країни. «У серці кожного українця жива пам’ять про мільйони мужніх і незламних українців, про їхню жертовність в ім’я свого народу та рідної землі», – запевнив очільник району.

Мітинг1_сайтСхвильовано прозвучало привітання з вуст Надії Федосіївни Золотухіної, представника старшого покоління наших земляків, чиє дитинство припало на роки війни. «У цей знаменний день ми віддаємо шану всім тим, хто у жорстокій битві виборював нашу свободу, хто захищав рідну українську землю, кому всі ми зобов’язані звільненням від фашизму», – сказала скадовчанка. Надія Федосіївна висловила сподівання, що новообрана місцева влада буде уважною до потреб людей старшого покоління, яке пережило війну.

Так, ми з великою вдячністю згадуємо тих, хто віддав власне життя за щасливе майбутнє своїх дітей та онуків. Але ж так сталося, що цю знаменну дату нащадки героїв зустрічають зі зброєю в руках. Нинішні захисники України гідно продовжили героїчні традиції фронтовиків, самовіддано виконуючи конституційний обов’язок, проявили мужність і героїзм, високий професіоналізм, патріотизм та відданість Україні, відстоюючи її територіальну цілісність в умовах терористичної загрози на сході країни.
Скадовчани вшанували па-м’ять воїнів-визволителів хвилиною мовчання та поклали квіти до Вічного вогню і пам’ятника землякам, котрі не повернулися з фронтів. Нетлінну пам’ять воїнів-визволителів було також вшановано молебнем, який відслужив священик Української греко-католицької церкви Володимир Цяпка.

Юрій Бондарєв.
Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення