Реєстраційний центр – до ваших послуг, скадовчани!

Жителі нашого міста ще наприкінці весни помітили нову табличку на будівлі по вулиці Сергіївській, 10, у самому центрі міста – Реєстраційний центр… Що це за установа і з якою метою сюди звертаються громадяни, ми вирішили запитати в Ірини Сергіївни Сахацької, яка й очолює відділ надання адміністративних послуг виконавчого комітету Скадовської міської ради.

Реєстраційний відділ 1– Наш відділ працює ось вже кілька місяців і був створений з тією метою, щоб адміністративні послуги для скадовчан стали більш доступними. Раніше з різних питань щодо державної реєстрації та інших адмінпослуг громадяни зверталися до різних установ. Це не завжди зручно і вимагає багато часу. А сьогодні можна завітати до нашого відділу й отримати цілий перелік послуг, наприклад: державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно (земельні ділянки, житлові будинки, квартири та інші об’єкти нерухомості), реєстрацію похідних речових прав (оренда, право користування тощо). Також ми надаємо витяги з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, відомості з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. А віднедавна у нас надаються і послуги з реєстрації місця проживання та, відповідно, зняття з реєстрації. З 1 квітня 2016 року ці повноваження були передані державою органам місцевого самоврядування по всій Україні.

– Ірино Сергіївно, тобто, для того, щоб зареєструватися або знятися з місця проживання, скадовчанам більше не треба звертатися до Державної міграційної служби (паспортного столу)?

Реєстраційний відділ 3– Ні, відтепер ці послуги теж надає наш відділ. Крім того, якщо громадянину треба знятися з реєстрації, скажімо, у Херсоні, Львові чи іншому будь-якому населеному пункті та зареєструватись у Скадовську, все це можна одночасно зробити тут, на місці, нікуди не виїжджаючи. Надання цих послуг передбачено Законом «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», а також Правилами реєстрації місця проживання громадян.

– Чи багато коштує ця послуга?

– Від 12 до 37 гривень. Думаю, що це небагато. Тим більше, якщо громадянин не порушив жодних умов (строк реєстрації, своєчасність вклеювання фотокартки за віком), у такому разі реєстрація обійдеться усього в 12 гривень 33 копійки. Якщо є певні порушення, це буде трішки дорожче.

– А як бути тим скадовчанам, котрі живуть на вулицях, назви яких цього року зазнали змін у зв’язку з Законом України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки»?

– Це теж наші клієнти. Житель конкретної вулиці, яка була перейменована, має звернутися до нашого відділу, і наш спеціаліст поставить в його паспорті штамп та внесе відповідні зміни місця реєстрації. Ця послуга не коштує абсолютно нічого.

Реєстраційний відділ 2– Ірино Сергіївно, а якщо після виходу нашого інтерв’ю скадовчани масово підуть ставити штампи – не боїтеся ажіотажу?

– Ні, цього ми не боїмося. У нашому відділі працює чотири дуже хороших фахівці – два адміністратори та два реєстратори. Усі вони мають досвід роботи в адміністративних установах, тож завжди приходять на допомогу громадянам, підказують, як вчинити краще, приділяють увагу кожному відвідувачу з огляду на його потреби. Адже часто люди приходять, знаючи, що певний документ треба привести до ладу, а от як це зробити – не знають. Ми їх у такому разі консультуємо і надаємо роз’яснення.

– А черги великі у вашому відділі?

– Вранці бувають і черги, людей йде багато. Адже ми, крім реєстрації бізнесу та нерухомості, також надаємо довідки про склад сім’ї та зареєстрованих у житловому приміщенні осіб – з цією метою звертаються громадяни, котрі оформлюють субсидії, а також малозабезпечені сім’ї, які отримують допомогу від держави. Ще ми складаємо постанови про накладання адміністративного стягнення за статтями 197 та 198 Кодексу України про адміністративні правопорушення, заводимо та заповнюємо адресні картки, надаємо й багато інших послуг. Але ми намагаємося вибудувати прийом громадян таким чином, щоб вони не гаяли власного часу. Після обіду звернень зазвичай менше, тому в деяких випадках радимо прийти пізніше або ж наступного дня.

– Звичайно, зробити багато справ в одному місці – це дуже зручно, це по-європейськи. Тому можна тільки побажати вашому відділу розширювати перелік своїх послуг.

– А ми й не зупиняємося на досягнутому. Наприклад, нещодавно Скадовською міською радою було направлено листа до управління Держгеокадастру у Херсонській області щодо нашого наміру здійснити підключення ще до одного Реєстру для отримання інформації з Державного земельного кадастру. Наразі ця послуга надається ЦНАПом районної державної адміністрації та місцевим відділом Держгеокадастру. Але в межах міста наш відділ теж зможе надавати дану адміністративну послугу, і в цьому будуть свої переваги. Наприклад, коли громадяни звертаються до нас, щоб здійснити реєстрацію земельної ділянки, їм необхідно отримати витяг з Державного земельного кадастру. У такому разі їм більше не доведеться йти до вищевказаних установ – наш відвідувач отримає цей витяг на місці, і тут же буде зареєстровано його земельну ділянку.

Ще один цікавий факт у нашій роботі – зараз у нас відбувається процес підключення до Єдиного державного демографічного реєстру України. Незабаром зможемо займатися реєстром територіальної громади міста Скадовська. Іншими словами, це той самий перепис населення, тільки в електронному форматі. Ця послуга, безперечно відкриває чимало можливостей: полегшить реєстрацію місця проживання, дасть змогу володіти інформацією щодо переміщення осіб у межах міста та щодо кількості цих осіб. Будемо намагатись опрацювати цей реєстр протягом одного року.

Отже, у нас багато і роботи сьогодні, і планів на майбутнє. Двері нашого Реєстраційного відділу відкриті для всіх, чекаємо наших відвідувачів у будні дні з 8.00 до 17.00. Будемо раді вам допомогти.

– Дуже дякую вам, Ірино Сергіївно, за актуальне інтерв’ю. Впевнена, що інформація, яку ви озвучили, буде дуже корисною для скадовчан і допоможе їм в отриманні якісних адміністративних послуг.

Запитувала Тетяна Підгородецька.
Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення