Щоб усі дороги вели у Скадовськ!

IMG_9017_сайтНелегкий час сьогодні переживає народ України, а випробування, яких зазнала наша країна, стосуються кожного міста і села, кожної людини. Ми стоїмо перед складними викликами і шукаємо відповіді на них. Отож на великій нараді, проведеній за ініціативи районної державної адміністрації 2 квітня, спільно розглядали питання про те, як успішно провести новий курортний сезон. Своїми думками ділилися керівники закладів оздоровлення та відпочинку, представники місцевої влади, різних державних служб та відомств, медики і працівники культури. Було що сказати головам місцевих рад, науковцям Національного природного парку «Джарилгацький», виробникам харчової продукції та приватним підприємцям міста і району.

Ще до початку наради всі учасники мали змогу ознайомитися у фойє районного будинку культури з туристичними перспективами Скадовщини, які розкривалися з тематичних стендів. Демонструвався й відеофільм про курортні принади нашого краю. Місцеві виробники – ТОВ «Меркурій» і ТОВ «Яр Поле» – виставили на огляд присутніх свою смачну продукцію. А згодом у малій залі РБК розпочалася зацікавлена розмова, час якої збіг непомітно.IMG_9019_сайт

Найбільший інтерес слухачів і пожвавлення викликали виступи голови Скадовської райдержадміністрації Юрія Бобилєва, міського голови Олександра Гавриша, Президента Асоціації розвитку туризму Півдня України Тетяни Волинець і керівника Агенції регіонального розвитку з Нової Каховки Павла Ярмія.

Якщо узагальнити висловлені ними думки, то їх можна базувати на спільному знаменнику: пріоритетним напрямком розвитку Скадовського району є набуття і зміцнення статусу безпечного та інвестиційно привабливого регіону. На цій нараді не загострювали увагу, як зазвичай, на унікальних природно-кліматичних особливостях Джарилгацької затоки. Відчувався новий підхід до діяльності у курортній сфері. Зміст виступів стосувався перш за все проблем створення привабливого іміджу нашого курортного краю, якості курортно-туристичного обслуговування та високого рівня медично-лікувальних послуг.

IMG_9023_сайтРозмова була відвертою. Не кривлячи душею, потрібно визнати, що в співвідношенні «ціна-якість» скадовські оздоровниці, готелі, заклади харчування та пляжі не складають гідного порівняння з популярними курортами Чорноморського басейну. Щоб не програти в конкурентній боротьбі і привабити якомога більшу кількість відпочиваючих на наші береги, треба ставати на шлях модернізації і поліпшення курортного бізнесу. А його серцевиною є покращення якості сервісного обслуговування. Отож, на часі робити кроки вперед в економічному, соціальному та інфраструктурному напрямках, а це означає – покращувати стан доріг, зон відпочинку, міського транспорту, сфери торгівлі, якості продуктів. До цього і закликали учасники наради.

Не випадково на нинішньому зібранні часто повторювалося слово «конкуренція». У приклад ставилися одеські та миколаївські маркетологи, котрі активно (вживалося навіть слово «агресивно») вивчають попит на ринку курортних послуг, шукають потенційних споживачів й успішно організовують збут місць курортникам у закладах відпочинку. Ми, на жаль, похвалитися подібною діяльністю не можемо. Але давно пора зрозуміти, що такі спеціалісти у Скадовському районі потрібні.
Учасники наради висловили і конкретні пропозиції, реалізація яких покращить стан справ у курортній галузі. Так, селищний голова Лазурного Руслан Коваленко звернув увагу на те, що туристи здебільшого їдуть до курортного селища занехаяною, побитою дорогою через Голопристанський район і тому нерідко залишаються у Залізному Порту. Тож голова ініціював встановити декілька дороговказів, які спрямовуватимуть автівки відпочивальників на трасу Гола Пристань – Скадовськ. А керівник філії «Скадовський Райавтодор» Микола Дзюба запропонував послуги свого підприємства для проведення робіт по очищенню і впорядкуванню міських пляжів. Для цього у підприємства є необхідна техніка і кваліфіковані спеціалісти.

Було що сказати всім присутнім. Мова йшла про своєчасну оплату оздоровчими закладами комунальних послуг і ліквідацію боргів за водопостачання, каналізацію та вивіз сміття. Обговорювалися питання безпеки відпочинку людей на воді, своєчасної та ефективної допомоги на випадок їх захворювань, забезпечення громадського порядку. Цьогорічних відпочивальників планують приємно здивувати новими маршрутами островом Джарилгач. Та й взагалі, скадовчани чудово розуміють, як багато значить для міста розвиток сфери відпочинку та оздоровлення. А тому не пошкодують ані часу, ані сил, щоб достойно зустріти і провести гостей нашого краю.

Юрій Бондарєв.
Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення