«Я вихователь і цим пишаюсь»

сайт_ДзвіночокЧитачі нашої газети, безперечно, помічають нові імена авторів, що з’являються на сторінках «Чорноморця». І ми з великою радістю можемо підтвердити – до редакції поспішає молодь, зростають юні журналісти. Цього літа до нас на практику прийшли студентка ІІ курсу Національного університету «Одеська юридична академія» Володимира Носкова, студентка IV курсу Львівського національного університету ім.І.Франка Ірина Дзюбенко. Нашою незмінною помічницею під час усіх канікул є випускниця Скадовської ЗОШ №3, а нині учениця обласного ліцею Олена Власова. А з лютого цього року на базі редакції та Центральної бібліотеки для дорослих працює Школа юних журналістів. Однією з кращих її учениць є Юлія Безугла. Юля перейшла до 8 класу Скадовської ЗОШ №3 й окрім того, що вона старанно навчається, ще й співає у студії Юрія Луканова «Всі разом», а також зарекомендувала себе талановитим юнкором. Одну з її перших робіт – інтерв’ю – ми із задоволенням друкуємо у районній газеті.

Кажуть, щастя посміхаєть ся людям щирим серцем і душею. Ми завітали на теплу задушевну розмову до Тетяни Олександрівни Безуглої – вихователя дитячого садочка №3 «Дзвіночок». Її однаково люблять малюки, їхні батьки та колеги-педагоги. І більшого щастя для Тетяни Олександрівни, як дарувати тепло свого серця підростаючому поколінню, мабуть, немає.

– Тетяно Олександрівно, розкажіть нашим читачам про себе: де ви народилися, хто ваші батьки?

– Народилась я у Скадовську, у простій добрій родині. Мама працювала багато років у дитячому садочку нянею. Батько – на молокозаводі машиністом котельні. Заробляли вони не багато, але на життя вистачало. І змалечку я допомагала мамі.

– Коли ви зрозуміли, що хочете стати вихователем?

– Я маленькою дівчинкою ходила після школи до мами на роботу і бавилась із дітьми. Хотілося читати їм казки, гратися в рухливі ігри, малювати, ліпити. Після закінчення школи постало питання, ким бути, і я була впевнена, що стану вихователем. У 1985 році вступила до Бериславського педагогічного учи-лища. Закінчила його з відзнакою.

– Чи задоволені ви вибором своєї професії, не жалкуєте?

– Вибором своєї професії я задоволена. Коли я вже почала працювати, зрозуміла, що діти – це моє життя! Я хочу дарувати малюкам радість пізнання світу, бо вони дарують мені ще більше – завдяки їм моє життя набуває сенсу. Я відчуваю довіру, це моя улюблена робота.

– Якими якостями слід оволодіти, щоб стати успішним, високопрофесійним педагогом?

– Сучасний вихователь – це фахівець, який сьогодні працює в системі дошкільної освіти, володіє педагогічними технологіями, що відповідають певним суспільним цілям та рівню розвитку науки про дитину. Вихователь, який прагне позитивного впливу на дитину, має багато знати, бути творчою і водночас терплячою людиною, здатною до самовдосконалення. Василь Сухомлинський сказав про це так: «Виховання – це багатогранний процес постійного духовного значення та оновлення і тих, хто виховується, і тих, хто виховує».

Бесідувала
Юлія Безугла.
Фото Тетяни Підгородецької.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення