З ювілеєм, «Біла акаціє»!

IMG_8958Небуденно пройшла минула неділя в мікрорайоні «Біла акація». Рівно чверть століття тому, у 1990 році, на цих землях почали розбудовувати перші поселення. На жаль, привід для зведення нових домівок тоді був сумний.

Після Чорнобильської аварії потребували обов’язкового відселення жителі постраждалого від радіації селища Народичі, що на Житомирщині. Скадовськ підставив своє плече – попри те, що тутешні землі належали колгоспу «Радянська Україна», було прийнято рішення передати їх під новий житловий масив. Так почала розростатися «Біла акація».

Багато води сплило з того часу… По сусідству з чорнобильцями почали будуватися й скадовчани. І нині, 25 років потому, маємо дружний густонаселений мікрорайон. Хоча у планах була (і досі є) нова школа, садочок та інші об’єкти інфраструктури, через відсутність коштів поки що про це говорити не доводиться. Але ж тутешні діти, як і всі інші у Скадовську, повинні зростати на спортивних майданчиках, за розвивальними іграми, врешті-решт, на свіжому повітрі… Про це знають і їхні батьки, і депутати міської ради. І тому вирішили об’єднати свої можливості, енергію і створити спортивний майданчик з ігровою зоною.

IMG_8916Генератором ідеї, яку, до речі, і запропонували тутешні дітлахи, виступив депутат міськради Микола Берещенко. Його пропозицію підтримали колеги по депутатському корпусу Олександр Горяїнов, Олег Лиховид, громадський діяч Микола Литвиненко. Ще влітку вони зварили і встановили спортивні ворота майбутнього міні-стадіону. Мама двох дітей – Любов Вандер згуртувала інших мешканців «Білої акації» до впорядкування тутешньої території. І так, день за днем, до справи почали долучатися усі не- байдужі люди – місцеві підприємці, депутати. Міська рада виділила кошти на придбання ігрових об’єктів, які встановило комунальне підприємство «Водне господарство». Скадовський райавтодор допоміг грейдерувати територію і придбати спортивний турник. Депутат Олександр Яблонський привіз машину піску.

На відкриття майданчика, яке й відбулося минулої неділі, завітали самі «винуватці» свята – діти мікрорайону «Біла акація», їхні батьки, безпосередні учасники цієї справи – перший заступник міського голови Олег Сокольчук, директор Скадовського райавтодору Микола Дзюба, депутати міської ради Микола Берещенко, Анатолій Волошин, Анатолій Керекелиця – останній добре пам’ятає, як розбудовувався мікрорайон, адже на той час працював головою Скадовської районної адміністрації і брав участь у прийнятті рішення про створення житлового масиву.

IMG_8979У вітальних словах було згадано чимало людей, які доклали зусиль до розвитку міста в цьому напрямку – це Коваленко Андрій Юхимович, Кожем’якін Григорій Семенович, Нікішенко Микола Федотович, Яблонський Іван Павлович, Романов Анатолій.

– Доросле життя, звичайно, важке. Та в повсякденних турботах не можна забувати про головне – про майбутнє, про наших дітей. Не будемо називати вас за посадами, але велике усім вам спасибі, шановні дорослі, за цей майданчик, – сказала від імені всіх батьків мікрорайону «Біла акація» Любов Вандер. – Дякуємо вам і за те, що сьогодні завдяки вашим спогадам наші діти дізналися про історію свого мікрорайону, за те, що відсьогодні їм є де проводити з користю час. Та головне, наші діти відчули: вони потрібні, їх прагнення дорослі почули!

На цих словах дітлахи хором мовили: «Спа-си-бі! Спа-си-бі! Спа-си-бі!».

Свято в мікрорайоні «Біла акація» продовжилося футбольним матчем. Місцеві хлопчики швидко згуртувалися у команди. А дорослим після такої справи ще довго не хотілося розходитися – розуміння результату спільної справи надихнуло до нових ідей. Одна з таких – щороку в першу неділю жовтня святкувати День народження мікрорайону «Біла акація». Пропозиція сподобалась усім. І можливо, наступного року з нагоди свята для тутешніх дітей дорослі втілять у життя ще один корисний задум.

Тетяна Підгородецька.
Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення